< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Rivalové
01.02.14 12:40

S rivalitou se setkáváme dříve či později téměř v každé oblasti našeho života. Málokde však propukne s takovou intenzitou jako při sportu. O jedné takové zkušenosti vypráví právě tento snímek.

 

 

Závody Formule 1 jsou odjakživa místem plným nebezpečí, adrenalinu a nečekaných zvratů. V posledních letech se sice technologie dostala do popředí, čímž trochu snížila vliv talentu jednotlivých jezdců, v dobách kdy okruhy brázdil Nikki Lauda (Daniel Brühl) a James Hunt (Chris Hermsworth) však jezdcovo umění znamenalo rozdíl mezi vítězstvím a porážkou.

 

 

Jejich rivalita začala již ve Formuli 3, nicméně naplno propukla až v roce 1976, kdy spolu bojovali o titul mistra světa ve Formuli 1. Nebyla to obyčejná sezóna. Precizní a soustředěný Lauda nedal poněkud lehkovážnému avšak ve společnosti oblíbenému Huntovi nic zadarmo. Celý rok byl plný zvratů, nehod, nebezpečných podmínek, proher i vítězství. Dá se říci, že málokterá sezóna byla tak napínavá až do samotného závěru.

 

 

Film se však věnuje především dvěma hlavním představitelům, jejichž život byl o touze vyhrát Formuli 1. To samozřejmě ovlivňovalo jejich vztahy a také šanci na přežití. Jakmile přišlo na závody, vše ostatní šlo stranou.

 

 

Snímek staví na výborné stylizaci, šikovně natočených závodních momentech, kterým možná někteří specialisté vytknou, že byly natáčeny na jiných místech než se původně odehrávaly. Vzhledem ke skromnějšímu rozpočtu to byl ale naprosto oprávněný krok. Tyto detaily však nemají na film téměř žádný vliv a 99% diváků nemůže poznat rozdíl.

 

 

Opravdovou trefou do černého byl však výběr obou hlavních představitelů. Chris Hemsworth vypadá od pohledu jako Hunt. Jeho herecký výkon je však neméně silný a je výborným protipólem Danielovi Brühlovi, za jehož Laudu bych očekával minimálně nominaci na Oscara. Pro dosud nepříliš známého Brühla je však jistě odměnou i „pouhá“ nominace na Zlatý glóbus.

 

 

Výborně zahraný, bezchybně zrežírovaný a neskutečně poutavý příběh těchto dvou závodních legend mohu vřele doporučit. Osobně byl pro mě film Rivalové jedním z nejmilejších překvapení roku 2013.


autor: moviefan 10 z 10

Přehled souvisejících článků:
Přehrávač MP3 iPod v USA stále vede, rivalové chystají nástup (22.10.2006 14:48)


Další zprávy

Recenze: Thor: Temný svět
Recenze: Gravitace
Recenze: Hobit: Šmakova dračí poušť
Recenze: Rychle a zběsile 6
Recenze: Iron Man 3
Recenze: Red 2
Recenze: Elysium

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz