< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Hobit: Bitva pěti armád
15.02.15 14:22

Závěr trilogie se odehrává v okolí Osamělé hory, v jejíž blízkosti se stále drží drak Šmak, jež je naštvaný ještě z minulého dílu…

 

 

Naštvaný jsem byl před rokem i já. I přes veškerou digitální snahu o oživení draka (to se zrovna povedlo) a snahu digitalizovat i všechno ostatní, jsem měl z minulého dílu pocit nastavované akční kaše, která se opájela trikovými sekvencemi a místy také několika zajímavými scénami. Postupem času mě to všechno ale omrzelo a já si jen říkal, proč není ve filmu více Bilba, když má být příběh hlavně o něm.

 

 

Měl jsem proto před návštěvou závěrečného dílu dosti rozporuplné pocity. Věděl jsem, jak to musí dopadnout s drakem, a že nakonec bude slibovaná bitva za účasti pěti armád. Už jsem si po letech ale nepamatoval, co dalšího v knize bylo a navíc jsem měl silné obavy, že to stejně nehraje roli a Peter Jackson si bude hrát na digitální vojáčky.

 

 

Závěrečný díl trilogie pokračuje přesně tam, kde jsme minule skončili. Dojde na draka, velice zajímavě se vyvine linie s Gandalfem a Bílou radou, která se musí vypořádat s počátkem nástupu Temného pána. A vůbec se tentokrát dějí velmi zajímavé věci. Důležité je i to, že Bilbo zde hraje významnější roli než v předchozím filmu, obzvláště pak v dějové linii s Thorinem Pavézou, který je čím dál víc posedlý touhou po Arcikamu a veškerém bohatství, jež Osamělá hora skrývá. A nakonec přijde i slibovaná bitva, která filmu reputaci rozhodně nezkazí.

 

 

Třetí díl byl pro mě nakonec milým překvapením, tím spíše že jsem po minulé filmové porci neměl úplně dobrý pocit po těle. Postavy, které minule neměly co hrát, ožily. Vnitřním bojům a motivacím jsem najednou rozuměl a i momenty, kdy se Jackson přeci jen urval ze řetězů, jsem dokázal přejít s nadhledem, s nadějí že brzy přijde opět nějaká parádní scéna.

 

 

V případě třetího Hobita se sice nepřiblížíme kvalitám trilogie o Pánovi prstenů, ale jde o důstojné zakončení, které s malým počtem chyb zdárně dorazilo do cíle a zarámovalo příběh všech 6 snímků. Peter Jackson se ke Středozemi zřejmě už nikdy nevrátí a myslím, že je to dobře.


autor: moviefan 9 z 10

Další zprávy

Recenze: Kingsman: Tajná služba
Recenze:
Recenze: Cesta ven
Recenze: Vlk z Wall Street
Recenze: V nitru Llewyna Davise
Recenze: Borgman
Recenze: Thor: Temný svět

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz