< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Rychle a zběsile 7
30.05.15 22:03

Vin Diesel, Paul Walker a jejich kumpáni jsou zpět, aby spolu zažili „ještě jednu poslední jízdu".

 

 

Sérií Rychle a zběsile se Vin Diesel s Paulem Walkerem prohánějí už krásných 14 let a jistě by mělo smysl napsat obsáhlý článek o vývoji celé série a jejím vlivu na akční žánr. Pro tuto chvíli si ale vystačíme se základními fakty, které by se daly shrnout tak, že série od čtvrtého dílu neustále nabírá dech, resp. zvyšuje tržby a dávno už není o automobilových závodech, ale pomalu se zakořenila ve stylu, který by se dal nazvat „Dannyho parťáci v autech“.

 

 

V předchozích dvou dílech byly totiž na začátku dílu vždy jasně rozdány karty. Divák spolu s hlavními postavami dozvěděl jaký je úkol a co za to skupina dostane (např. čistý trestní rejstřík) a pak už šlo „jen“ o provedení akce. I tentokrát je úkol zřejmý, cílem je jednoduše přežít. Drsný padouch, kterého minule poslali do nemocnice, má totiž ještě drsnějšího bráchu (Jason Statham) a ten se chce pomstít.

 

 

V zásadě v těchto filmech nejde o to co a proč, ale jak. Tudíž se hned na začátku velmi kreativně seznámí postava Jasona Stathama (Deckard Shaw) s postavou Dwayna „Rocka“ Johnsona (Hobbs) a je jasné, že někdo skončí v nemocnici. V tomto případě to je (ne)překvapivě Hobbs a brzy se rozpoutá akční inferno, ve kterém budou lítat auta, praskat sádry i silnice.

 

 

Sedmý díl měl být nakopnutím dalších tří dílů série, ale mírně tuto situaci zkomplikovalo úmrtí Paula Walkera, kterého pak na place vystřídali jeho dva bratři a mágové za počítačem je upravili tak, aby si byli s bratrem podobní jako vejce vejci. Děj se musel upravit, natáčení se prodloužilo, nicméně série se i přes tuto nešťastnou událost dokázala přenést a na vizuálu nic nezměnila ani změna na režisérském postu, kde Justina Lina vystřídal zkušený James Wan (Saw, Insidious).

 

 

I sedmý film je výborným akčním nářezem, ve kterém žádné fyzikální (ani jiné) zákony neplatí a hraje se na mužskou část populace, která si užije všechno co se na plátně děje a je jedno, zda se jedná o středoškoláka, kterému to jednoduše přijde „kůl“ nebo o muže ve středních letech, který si chce odpočinout od práce. Oba totiž dostanou dokonalou porci zábavy, kterou jen emočně vybičuje rozlučka s Brianem O´Connerem (Paul Walker), což je mimochodem jediná scéna, kde je přeci jen vidět, že byla dokončována na počítači. Nicméně na intenzitě to nic nemění.

 

 

Všechny postavy přesně vědí co hrát a i nově příchozí (Jason Statham a tajemná postava Kurta Russella) do schématu zapadli bez nejmenších problémů. Takže za mě jeden z nejlepších dílů série a věřím, že i bez Paula bude tahle „nadupaná kára“ stejně rychlá a zběsilá i v dalších dílech. S mou účastí v kině lze s jistotou počítat :)

 

 

P.S.

 

Silně intelektuálně zaměřeným jedincům samozřejmě snímek nedoporučuji, ale věřím, že je návštěva ani nelákala.


autor: moviefan 8 z 10


Další zprávy

Recenze: Avengers: Age of Ultron
Recenze: Malá z rybárny.
Recenze: Zabijáci
Recenze: Kingsman: Tajná služba
Recenze: Hobit: Bitva pěti armád
Recenze:
Recenze: Cesta ven

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 27. 6. 2022 Svátek má Ladislav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz