< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Šílený Max: Zběsilá cesta
19.07.15 19:51

Šílený Max se dostal do povědomí těch filmově protřelejších už v době, kdy se s velkým nadšením sjížděly videokazety s rychlodabingem. Od té doby však uběhlo hodně času, čtvrtý díl se odsouval a nakonec přišel i o svého dvorního protagonistu. Jak se tedy nakonec povedl?

 

 

Od prvních okamžiků je jasné, že se jedná o naprosto šílenou záležitost. Dokonce jsem si místy říkal, že je to tak podivné, že to musel točit někdo, kdo užívá hodně zajímavé drogy. Být něco takového v televizi, asi bych rychle přepnul, což by byla ale velká škoda. Ona podivnost totiž začne brzy dávat smysl a propojí se s příběhem i poměrně zběsilým tempem filmu.

 

 

Max je v zajetí využíván jako dárce krve, kterou s nadšením sosají jeho věznitelé. Těm vládne Immortan Joe, což je velmi bizardní postava, která je svými lidmi uctívána jako bůh. Brzy z jeho města ale uteče Imperátorka Furiosa (Charlize Theronová) s velmi cenným nákladem a Max se samozřejmě zapojí do děje. Moc toho nenamluví, ale o to více se zajímá o aktuální problémy. Prvním z nich je samozřejmě jeho (ne)svoboda.

 

 

Zběsilá cesta je přiléhavým podtitulem, většina filmu se totiž odehrává za jízdy, Furiosa s ostatními utíká, postapokalyptičtí bojovníci ji honí a Max každou chvíli vyřeší zdánlivě neřešitelný problém, aneb kde nepomůže síla, pomůže síla a drsná vynalézavost.

 

 

U tohoto snímku jde ale především o zpracování a totálně adrenalinovou zábavu, při které není čas přemýšlet nad samotným příběhem. Není možné se přitom nekochat vypiplaným vizuálem, bizardními maskami a výtečným hudebním podkresem. Pan George Miller (Šílený Max, Čarodějky z Eastwicku) na to jednoduše pořád má a stejně tak Tom Hardy, který převzal žezlo od Mela Gibsona.

 

 

Celá jízda je natolik šílená („plamenný kytarista“ je nezapomenutelný), že se nestíháte kochat vším, co musel Miller vymyslet a připravit pro svou i naši zábavu. Vzhledem k tomu, že se snímek jistě zaplatí, dojde možná i na slibované pokračování…


autor: moviefan 9 z 10


Další zprávy

Recenze: Terminátor: Genisys
Recenze: Avengers: Age of Ultron
Recenze: Rychle a zběsile 7
Recenze: Malá z rybárny.
Recenze: Zabijáci
Recenze: Kingsman: Tajná služba
Recenze: Hobit: Bitva pěti armád

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 2. 7. 2022 Svátek má Patricie
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz