< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Deadpool
25.03.16 16:04

Je ukecanej, nekorektní, rozseká kohokoliv na fašírku a ještě se u toho baví.

 

 

Jasně, řeč nemůže být o nikom jiném než Deadpoolovi. Chlápkovi, jemuž jede pusa rychleji než kosí své nepřátele.

 

 

Jeho filmový zrod byl ale provázen dlouhým a náročným bojem nadšeného budoucího režiséra Tima Millera a ještě nadšenějšího budoucího Deadpoola Ryana Reynoldse s filmovým studiem Fox.

 

 

Samozřejmě, když za nimi přišel režisér, který nerežíroval žádný celovečerní film a Ryan Reynolds s nálepkou herce na ústupu, dala se zdrženlivost studia pochopit. Navíc měl Reynolds velmi pohnutou filmově-komiksovou minulost.

 

 

Hrál ve třetím a nejhorším Bladeovi, hrál v Green Lanternovi, hrál postavu Wadea Wilsona v prvním Wolverinovi a všechny filmy nedostály svým komerčním očekáváním. Navíc, by seznam mohl ještě pokračovat. Ryan tak mohl jen doufat v pravděpodobnost, že jednou to vyjít musí. A vyšlo!

 

 

Když se totiž testovací ukázka Deadpoola, kterou měli vidět jen studioví hlavouni, dostala na internet, velmi pozitivní ohlasy studio přesvědčily a příprava mohla začít. Samozřejmě, že film, který má být výrazně brutálnější a sprostší než cokoliv co tu dosud bylo, dostal násobně nižší rozpočet, než je u podobných snímků zvykem. Deadpool si ale na plátně z takových problémů dělá jen terč pro své hlášky.

 

 

Ano, ústřední postava promlouvá k divákům a je si vědoma, že se nachází v hraném filmu. Ví, že tu jsou další X-Menovské filmy a v zásadě ví to samé, co divák sám. Takže se připravte, že s Vámi o tom rád poklábosí.

 

 

Samotný film začíná výbornou honičkou, při které si hned ověříte, na jakém filmu se nacházíte, a zda se vám bude líbit. Předpokládám, že většina na něj jde naprosto cíleně a jen si řekne, že přesně tohle chce vidět i v další 1,5 hodině.

 

 

Něco málo k ději. Wade Wilson (Ryan Reynolds) byl kdysi členem speciálních jednotek a poté žoldákem. Jeho ponurý příběh byl ale protnut láskou ke krásné striptérce Vanesse (Morena Baccarin). Bohužel idylka netrvá dlouho, protože Wadeovi diagnostikují pokročilé stádium rakoviny. Podrobí se proto experimentální léčbě a zbytek je historie.

 

 

Ať už jako Wade Wilson nebo zmutovaný Deadpool, jde vždy o ukecaného týpka, který nemá zábrany říct či udělat cokoliv, co uzná za vhodné. Z klasických kladných hrdinů (Colossus) si dělá srandu a hlavním důvodem, proč chce dostat jistého Ajaxe (Ed Skrein) je prakticky „jen“ to, že po experimentu, kterým díky němu prošel, vypadá jako mladší brácha Freddyho Kruegera a bojí se Vanesse na oči.

 

 

Dějově to tedy není nic převratného, co ale chybí na příběhu a rozpočtu, to dohání svými kulometnými proslovy a nekompromisním přístupem k záporákům.

 

 

Díky stopáži, nápaditosti a nasazení tvůrců je Deadpool velmi slušným komiksovým zářezem. Nechápu sice jeho neskutečný komerční úspěch (nejúspěšnější film ze všech filmů od X-Menech), ale hodně mu ho přeju.

 

 

V příštím díle by to ale (Wade!) chtělo přeci jen trochu ucelenější příběh, který by na konci gradoval nejen efektním soubojem, ale také vypointovanou myšlenkou. Nepochybuji, ale že na pokračování Deadpoola s chutí zajdu.


autor: moviefan 8 z 10


Další zprávy

Recenze: Zootropolis: Město zvířat
Recenze: Revenant Zmrtvýchvstání
Recenze: Star Wars: Síla se probouzí
Recenze: Nespoutaný Django
Recenze: Paul (2011)
Recenze: Pařba v Bangkoku (2011)
Recenze: Marťan

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 16. 8. 2022 Svátek má Jáchym
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz