< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Sebevražedný oddíl
08.10.16 11:49

Batman se Supermanem si to už rozdali, teď přišel čas na záporáky.

 

 

Po událostech filmu Batman vs Superman se vysoce postavená vládní úřednice Amanda Wallerová (Viola Davisová) rozhodla vytvořit oddíl postradatelných zločinců, které by mohla ovládat a posílat na nebezpečné mise, na které běžní smrtelníci nestačí.

 

 

Z oddílu vyniká především neomylný zabiják Deadshot (Will Smith) a ujetým způsobem zajímavá Harley Quinn (Margot Robbie). Skupinu, která čítá řadu více či méně výrazných anti-hrdinů vede plukovník Rick Flag (Joel Kinnaman).

 

 

Jak už to v podobných filmech bývá, nejde o to, proti komu se hlavní anti-hrdinové postaví (opět hrozba apokalyptických rozměrů), ale o to, jak jim to v týmu šlape.

 

 

Jednotliví členové nám jsou rychle představeni a jde se na věc. Jakkoliv zajímavý a „cool“ si tvůrci mysleli, že jejich úvod je, já jejich nadšení nesdílím. Postupem času se však situace lepšila a díky několika vydařeným momentům jsem pocítil k některým jedincům sympatie. Alespoň do míry, do které je možné fandit zabijákům.

 

 

Hlavní pozornost si pro sebe „krade“ Harley Quinn, životní láska šíleného Jokera (Jared Leto je fajn, ale nemá moc prostoru). Její eskapády jen tak nevytěsníte z paměti. Smithův Deadshot má také dostatek prostoru a když přijde na akci, je radost ho sledovat. Najdou se ale i další, kteří mile překvapí, ale to už nebudu prozrazovat.

 

 

I přes řadu nedokonalostí film postupně více a více baví, což pro mě byl přesně opačný průběh než u Batman vs Superman. Jakkoliv má Sebevražedný oddíl v mnoha ohledech více nešvarů než film o dvou nejznámějších superhrdinech, je přeci jen vtipnější a celkově zábavnější.

 

 

Ve srovnání s filmy od Marvelu ale bohužel ani tento film nepotěší zdaleka tolik, kolik by mohl/měl. Doufám, že v dalších filmech bude kvalita postupně stoupat, potenciál zde rozhodně je.


autor: moviefan 7 z 10


Další zprávy

Recenze: Star Trek: Do neznáma
Recenze: Správní chlapi
Recenze: Captain America: Občanská válka
Recenze: Zootropolis: Město zvířat
Recenze: Deadpool
Recenze: Revenant Zmrtvýchvstání
Recenze: Star Wars: Síla se probouzí

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 2. 7. 2022 Svátek má Patricie
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz