< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Star Trek: Do neznáma
27.11.16 18:14

Po uplynutí třech let z pětileté výzkumné mise, se znovu setkáváme s kompletní posádkou lodi Enterprise, která se hrdě vydává tam, kam se dosud člověk nevydal.

 

 

Kapitán Kirk je unaven z dlouhé a vyčerpávající mise, zažádá si proto o povýšení. Spock, kterého doporučuje na své místo zase řeší rozchod s Uhurou, Scotty se zaměřuje na loď a o každém dalším členovi posádky by se dalo říct něco v tom smyslu, že se snaží smysluplným způsobem naplnit svůj život.

 

 

Z letargie je vytrhne až nečekaná záchranná mise, která jim dává za úkol pomoci „lodi v nesnázích“. Zdánlivě obyčejná mise se však, jak už to bývá, řádně zkomplikuje.

 

 

Třetí film převzal režisér Justin Lin, který se dosud specializoval především na sérii Rychle a zběsile, což je na filmu samozřejmě znát, ale ne tak moc, jak byste mysleli. Jednotliví herci už mají postavy zažité a přesně vědí co hrát, film se snaží cílit na fanoušky, ale zároveň nezanedbat akci a celé to velmi příjemně šlape.

 

 

Na druhou stranu, nejedná se o žádný převratný a vyhrocený příběh a film samotný baví více ve druhé části, kdy se vše rozjíždí do poněkud vyšších otáček. Z nových postav zaujme především Jaylah (Sofia Boutella – holka s čepelemi místo nohou z filmu Kingsman: Tajná služba), která se o sebe dokáže rozhodně postarat a má velice příjemnou dějovou linku se Scottym. To samé platí i pro McCoye a Spocka, jejichž diskuse jsou jedním z vrcholů filmu.

 

 

Vyústění příběhu má až překvapivě inteligentní myšlenku, nicméně nedá se říct, že by mě třetí díl strhl tak jako první, který těžil z kouzla nového adrenalinového dobrodružství. Nejedná se ani o stejně kvalitní zážitek jako u předchozího snímku, který stavěl na výrazném protivníkovi, jakým Khan bezesporu byl.

 

 

O žádný průšvih se ale také nejedná a rozhodně ční vysoko nad mnoha jinými filmy tohoto roku (např. Batman v Superman). Je to vlastně takové velmi kvalitní „přešlapování na místě“. Za návštěvu kina snímek určitě stojí. Není to ale film, který byste chtěli vidět okamžitě znovu.

 

 

P.S.

 

Ve čtvrtém díle se nedostaví Čechov, protože Anton Yelchin už bohužel není mezi živými.

 

Na druhou stranu nás údajně čeká Chris Hemsworth jako Kirkův otec.


autor: moviefan 8 z 10

Další zprávy

Recenze: Doctor Strange
Recenze: Sebevražedný oddíl
Recenze: Správní chlapi
Recenze: Captain America: Občanská válka
Recenze: Zootropolis: Město zvířat
Recenze: Deadpool
Recenze: Revenant Zmrtvýchvstání

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 6. 7. 2022 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz