< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Doctor Strange
09.12.16 19:16

Marvel představuje zrod nového hrdiny. Ten se nevyznačuje technologickou vyspělostí, silou ani zezelenáním vzteky. Jeho doménou je totiž magie.

 

 

Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) je brilantním neurochirurgem, který si vybírá jen ty nejsložitější případy, aby na nich dokázal svou výjimečnost. Přes značnou míru obdivu k sobě samému, ale pociťuje také náklonnost ke své kolegyni Christine Palmerové (Rachel McAdamsová).

 

 

Po autonehodě, při které je vážně zraněn, se ale jeho svět rychle zhroutí. Není již schopen udržet skalpel a hledá všemožné metody, jak by se mohl uzdravit. Jeho zoufalství ho zavede až do Nepálu, na místo kde se realita a magie prolínají.

 

 

Strange se po úvodních útrapách stane učedníkem tzv. Prastaré (Tilda Swintonová), ochránkyně naší planety. Ta se aktuálně snaží zabránit mistrovi Kaecilisovi (Mads Mikkelsen), aby podstoupil tajemný rituál, jež by na svět přivedl chaos a zkázu. Posledním kouskem do skládačky je pak Baron Mordo (Chiwetel Ejiofor), který je jedním z nejvýznamnějších mistrů magie.

 

 

Benedict Cumberbatch je jako Strange dokonalým ztělesněním schopností a ega. Ne nadarmo je přirovnáván k Tony Starkovi. Ostatní role jsou také velmi dobře obsazeny a nový svět má rozhodně potenciál.

 

 

Film se inspiroval původním komiksem, jež vznikl v 60. letech minulého století. Odkazy na tuto dobu lze nalézt napříč celým filmem, od hudebního podkresu až po vizualizaci „tripu“, na který vyšle Strange Prastará. Schopnosti bývalého neurochirurga rychle rostou, dříve než však dosáhnou potřebné úrovně, je Strange konfrontován s nepřítelem, jež se může měřit i s jeho mentorkou.

 

 

Marvelu se podařilo přidat další důležitou postavu. Jedná se o svěží, dobře zahraný a zábavný počin, který poněkud trpí zkratkovitostí v úvodním představování a následném výcviku.

 

 

Jedná se o komerční i kvalitativní trefu, která dává tušit velké možnosti do budoucna.


autor: moviefan 8 z 10


Další zprávy

Recenze: Příchozí
Recenze: Star Trek: Do neznáma
Recenze: Sebevražedný oddíl
Recenze: Správní chlapi
Recenze: Captain America: Občanská válka
Recenze: Zootropolis: Město zvířat
Recenze: Deadpool

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 6. 7. 2022 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz