< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: La la land
23.01.17 21:40

Muzikál? Romantický film? Postmoderní drama dvou mladých lidí? La la land se jen těžko zařazuje do jakékoliv škatulky. Pojďme na ně tedy na chvíli zapomenout.

 

 

Damien Chazelle (Whiplash) nám hned v úvodní scéně servíruje velkolepé muzikálové číslo uprostřed dopravní zácpy a od něj už hladce přechází k příběhu dívky jménem Mia (Emma Stoneová), jež pracuje v kavárně, chce prorazit jako herečka a pokouší se uprostřed dopravní špičky naučit roli na konkurz.

 

 

Ve stejné koloně se nachází i talentovaný pianista Sebastian (Ryan Gosling), který neustále přemýšlí, jak vypilovat svá jazzová sóla k dokonalosti. Ústřední dvojice se rychle dostává do popředí a vše ostatní, včetně vedlejších postav, zůstává jen kulisou tohoto velkolepě komorního příběhu.

 

 

Mia a Sebastian na sebe brzy narazí a podobné osudy, touhy, zklamání i prohry způsobí, že se z nich stanou blízcí přátelé. Najednou už v tom nejsou sami, i když to neznamená, že je to pro oba snazší...

 

 

La la land, jak jste již asi pochopili, není klasickou romantickou komedií s muzikálovými čísly. Dialogy jsou věrohodné, zklamání, vzestupy i pády lze snadno pochopit a „chemie“ Mii a Sebastiana působí naprosto přirozeně.

 

 

Snímkem se proplétá kvalitní hudební podkres, který tu vystoupí v rámci muzikálově-tanečních partů, aby záhy ustoupil do pozadí a doladil atmosféru příběhu.

 

 

Na film tohoto druhu se vyplatí jít bez předsudků a očekávání. Milovníci tanečních géniů, jakými byli Fred Astaire či Gene Kelly mohou být totiž zklamáni. Jakkoliv jsou taneční čísla zdařilá, rozhodně se nerovnají vrcholným číslům dob minulých a nebyl to ani záměr.

 

 

Film je poctou starým časům, jazzu a klasickým muzikálům. Pokud by měla existovat kategorie, do které by šlo snímek zařadit, jednalo by se zřejmě o „komorní muzikál“.

 

 

I když se tedy La la land těžko definuje, jisté je, že pro mě byl nejsilnějším kinozážitkem za poslední dva roky. Vřele doporučuji opakovanou návštěvu kina, zážitek to jen umocní.


autor: moviefan 10 z 10

Další zprávy

Recenze: Rogue One: Star Wars Story
Recenze: Příchozí
Recenze: Doctor Strange
Recenze: Star Trek: Do neznáma
Recenze: Sebevražedný oddíl
Recenze: Správní chlapi
Recenze: Captain America: Občanská válka

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz