< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Rogue One: Star Wars Story
10.02.17 18:15

Hvězdné války jsou značkou, kterou zná celý svět. Téměř každý si vybaví pojmy jako Jedi, Darth Vader, Hvězda smrti atp. Dosud ale nikdo nevyprávěl příběh, jak se Hvězda smrti stavěla a díky komu byla vlastně zničena…

 

 

Galen Erso (Mads Mikkelsen), významný vědec, se společně se svou rodinou skrývá na odlehlé planetě, daleko od ruchu Impéria. Přesto ho i zde nakonec nalezne Orson Krennick (Ben Mendelsohn), ředitel výzkumu a jedna z klíčových postav Impéria.

 

 

Erso nemá na výběr. Je přinucen přidat se k vývoji Hvězdy smrti, jeho dcera (Felicity Jonesová) však uprchne a stane z ní nakonec žena, která dokáže ovlivnit mnohé z budoucího dění v galaxii.

 

 

Film je prvním pokusem o určitý odklon od hlavního dějového proudu, jež dovysvětluje mnohé z událostí Hvězdných válek. Disneyho ovšem jeden film neuspokojí, proto se brzy dočkáme filmu o Hanu Solovi a zřejmě i mnoha dalších. Klíčovou otázkou zůstává, zda se jedná o krok správným směrem nebo o pouhé ždímání finančních prostředků z rukou naivních fanoušků.

 

 

Rogue One je natočen dospělejším stylem, než jsme u podobného filmu zvyklí, čemuž pomáhá i fakt, že tyto postavy z dalších dílů neznáme a scénárista měl tak volné ruce kam děj směřovat. Problémy s tím, kdo musí přežít, totiž nejsou na pořadu dne. Nedá se říct, že by ve filmu nebyl přítomen humor, ale rozhodně všechno vypadá poněkud ponuřeji a reálněji.

 

 

Samozřejmě, nepřítomnost známých a oblíbených postav, především těch ohánějících se světelnými meči, trochu zamrzí, na druhou stranu těch si jich ještě užijeme jindy.

 

 

Bez dalších dějových náznaků musím říct, že se Rogue One povedl. Obzvláště v IMAXu vypadá opravdu velkolepě. Triky jsou povedené a je zjevné, že kde to jen šlo, snažili se filmaři spíše o praktické efekty. Postavy jsou dobře vybrané, některé záběry kamer neskutečně atmosférické.

 

 

Nepřítomnost rytířů Jedi mi nicméně trochu vadila a poměrně mě iritovalo, že se ve filmu neustále mluvilo o síle (ta měla být zapomenutým reliktem), byť to mělo své vysvětlení. V zásadě bych také řekl, že přes veškerou velkolepost v druhé polovině snímku jsem si nakonec spíše vychutnal komornější, atmosféru budující, scény. Holt méně je někdy více.

 

 

Rogue One je milým zpestřením, které však nemá šanci konkurovat jakémukoliv jinému filmu této série. Jako velkolepou jednohubku ale přijmu podobný snímek kdykoliv.


autor: moviefan 8 z 10

Další zprávy

Recenze: John Wick 2
Recenze: La la land
Recenze: Příchozí
Recenze: Doctor Strange
Recenze: Star Trek: Do neznáma
Recenze: Sebevražedný oddíl
Recenze: Správní chlapi

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz