< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
18.07.17 20:31

Po čtrnácti letech od prvního filmu se u Disneyho rozhodli, že nám dají nášup Jacka Sparrowa a jeho dobrodružství. Je ale důvod něco podobného sledovat i po páté?

 

 

Mladý Henry Turner (Brenton Thwaites) vyhledá svého otce Willa (Orlando Bloom), aby mu sdělil radostnou zprávu, že odhalil, jak ho osvobodit z prokletí, jež ho pojí k Bludnému Holanďanovi. Will však nevěří, že je něco takového možné a ani na existenci Poseidonova trojzubce. Donutí tedy Henryho opustit loď.

 

 

Ani o devět let později se však Henry nezvdává myšlenky, že by bylo možné kletbu zlomit. Stal se z něj mezitím odborník na mýty a legendy. Na vlastní oči se dokonce setká s prokletým kapitánem Salazarem (Javier Bardem), který ho nechá jako jediného přiživšího vyprávět o tom co viděl. Za kletbu sužující Salazara nemůže nikdy jiný než Jack Sparrow. Ten ale řeší momentálně důležitější věci, jako například jak si zajistit dostatečný přísun rumu.

 

 

Příběh se samozřejmě brzy zkomplikuje. Henry se setká s Jackem i krásnou mladou astronomkou (Kaya Scodelario), jež je díky svým vědomostem považována za čarodějku a společně se vydávají hledat Poseidonův trojzubec.

 

 

Shrnutí děje jakéhokoliv filmu z této série bude vyznívat vždy poněkud triviálně, pokud jste však viděli předchozí díly, víte, že na plátně působí vše o několik řádů lépe.

 

 

Producentům bylo jasné, že se podstata série už poněkud vyčerpala a vsadili proto na částečný restart, kdy jsou mladý Henry a astronomka Carina zdařilou variací na mladého Willa a Elizabeth z prvních dílů.

 

 

Vůbec je v mnoha ohledech vidět návrat ke stylu prvního filmu, kdy nebyl Jack ještě úplně šílený, romance fungovala a gagy i akční sekvence příchazely v naprosto dokonalém dávkování.

 

 

O výše uvedeném svědčí i fakt, že si z filmu určitě zapamatujete alespoň jednu památnou scénu. Za sebe musím říct, že „popraviště“ si vybavím kdykoliv a určitě bych si tuto scénu rád pustil jen tak, kdykoliv bych měl špatnou náladu.

 

 

Salazarova pomsta má být završením všech dosavadních dobrodružství a myslím, že se tento záměr zdařil. Film totiž navazuje na to nejlepší, co nám pirátská série zatím nabídla.

 

 

Není jisté, zda bude chtít Disney pokračovat, každopádně se za případné zakončení série nemusí stydět.


autor: moviefan 8 z 10

Další zprávy

Recenze: Dunkerk
Recenze: John Wick 2
Recenze: Rogue One: Star Wars Story
Recenze: La la land
Recenze: Příchozí
Recenze: Doctor Strange
Recenze: Star Trek: Do neznáma

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz