< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Avengers: Infinity War
23.05.18 20:56

Během posledních 10 let nám lidé z Marvel Studios naservírovali celkem 19 filmů, které na sebe více či méně navazovaly. Všechny osudy se nakonec propojí a rozřeší ve dvou dílech Avengers, z nichž ten první má podtitul Infinity War.

 

 

Disney si musí opakovat „dobře MY“, protože kromě Lucasfilmu (Star Wars, Indy) mají pod palcem i Marvel Studios. V zásadě jim tyto dvě značky stačí na suverénní kralování všem komerčním žebříčkům. Zvláště, když se ještě jistí animáky.

 

 

Ale zpátky ke komiksům. Po vydařeném Black Pantherovi, od nějž jeho obří tržby jen málokdo čekal, přichází třetí Avengers, od kterých se naopak čekaly velké věci. Vás ale jistě více než nálada finančního oddělení studia Disney, zajímá nakolik se povedl film samotný.

 

 

Hned od počátku navazujeme na konec posledního Thora. Ano, přeživší Asgarďané narazí na loď hlavního záporáka Thanose (Josh Brolin) a nebude to příjemné pokoukání…

 

 

Po tomto úvodu se přesouváme za dalšími hrdiny a ani zde nebudu zacházet do podrobností. Jednoduše je třeba vystavět děj a ukázat, kde se kdo právě nachází předtím, než nastane finální boj o záchranu vesmíru. Ano, tentokrát nejde jen o pozemšťany, ale o polovinu vesmíru jako takového.

 

 

Thanos, jehož jsme v předchozích filmech viděli jen na pár mlhavých okamžiků zde hraje v zásadě hlavní part a nezbývá než sledovat jeho intenzivní snahu získat všech šest kamenů nekonečna, aby pak mohl (v případě úspěchu) lusknutím prstů vyhladil půlku vesmíru. S touto misí mu pomáhají jeho čtyři důstojníci, kteří mají v případě potřeby na povel celou armádu divokých stvoření. Individuální schopnosti samotných vůdců armády však v mnoha případech bohatě postačí.

 

 

Thanos sám je pak jednou z nejlépe zpracovaných postav s osobností a motivací, kterou lze svým způsobem pochopit. Není to rozhodně černobílá postava bez vnitřního náboje.

 

 

Každopádně, je třeba si uvědomit, že i když má film jasný konec, finální rozřešení celého příběhu přijde až za rok. Mezitím nám něco dovysvětlí druhý Ant-Man a Captain Marvel.

 

 

Bratři Russoovi, kteří po posledních dvou dílech Captaina Americy, dostali na starost trojku a čtyřku Avengers udělali co mohli, aby značné množství postav/příběhu „narvali“ do necelých 2,5 hodin a dá se říct, že uspěli. Je ale zřejmé, že by filmu slušela trochu delší stopáž. Méně je někdy více a třeba Black Panthera jsem si užil o něco víc.

 

 

Ze tří filmů, které režisérské duo do tohoto komiksového světa přivedlo, je tento asi tím nejslabším počinem. Jako velkolepý blockbuster a nutné vyvrcholení všech událostí je to nicméně více než zdařilá záležitost a já se těším, že čtyřka bude ještě lepší.


autor: moviefan 8 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Avengers: Age of Ultron (06.07.2015 16:22)
Recenze: Avengers (20.05.2012 16:07)


Další zprávy

Recenze: Jan Palach
Recenze: Star Wars: Poslední z Jediů
Recenze: Spider-Man: Homecoming
Recenze: Válka o planetu opic
Recenze: Dunkerk
Recenze: John Wick 2

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz