< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
09.08.06 04:29

Jack Sparrow, postava, kterou si každý, kdo viděl první díl zapamatoval. Kapitán, který už vlastně ani kapitánem nebyl. Pirát, který je neustále naložen v lihu (konkrétně rumu). Člověk, který své životní patálie řeší s klidem hipíka, který si zrovna šluknul dalšího práska. Ano, přesně tuto postavu si oblíbily miliony a Johnny Depp za ni byl dokonce nominován na Oscara.

 

 

Dobrá zpráva. Kapitán Jack je zpátky!

 

 

Vrátily se samozřejmě i další postavy, Will Turner (Orlando Bloom), Elizabeth Swann (Keira Knightley) i další. Co je ale nejdůležitější, vrátil se i vtip, originalita a hravá nápaditost originálu.

 

 

Prokletí z prvního dílu je pryč, Jack to ale vždycky hrál na více stran, takže není velkým

 

překvapením, že se upsal Davy Jonesovi, kapitánovi Bludného Holanďana. 13 let kapitánem na Černé perle za službu na Bludném Holanďanovi. Před 13 lety se to zdálo jako dobrý nápad, teď už to tak dobře nevypadá. Davy Jones totiž není ten typ, který by se nechal „ukecat“, takže má Jack opět velký problém.

 

 

Sedím v přítmí sálu, pomalu vstřebávám první zážitky z filmu. Děj je vtipně napínavý, kouzelně natočený, ale přesto se zdá mít trošičku pomalejší rozjezd. Vše skvěle funguje, ale mně to, z nějakého důvodu, neproniká až do hloubi filmového srdce. Nepanikařím, ještě mám před sebou 2 hodiny, třeba se to zlepší a z dobrého filmu se stane film brilantní. Téměř nestihnu domyslet myšlenku a už je to tady. Zlom, od kterého mě podobná myšlenka už nikdy nenapadne. Přichází Jackův „skok o tyči“ a film vysoce nastavenou laťku už nesníží.

 

 

 

Je pravdou, že pokračování úspěšných filmů bývají převážně vytvářena na přání producentů, kteří chtějí zajistit „klidný důchod ve vile se služebnictvem“ nejen sobě, ale i dětem svých pravnoučat. V tomto případě však musím přiznat, že jsem okouzlen. Filmaři měli co říct a vypadalo to jakoby měli tolik nápadů, které nestihli použít v prvním díle, že pokračování prostě natočit museli. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy v kině brečel smíchy, ale tentokrát to prostě nešlo jinak. 225 milionů dolarů je hodně neskromný rozpočet a většinu režisérů by přivedl na scestí. Neomezená svoboda většinou nevede k nejlepším filmů, ale ať už za to může režisér Gore Verbinski nebo producent Jerry Bruckheimer, toto není problém tohoto filmu.

 

 

 

Vtip střídá vtip, originální bitka jinou originální bitku a vše do sebe zapadá takovým způsobem, že musíte tomuto filmu přát každý vydělaný dolar. Nabízí totiž přesně to co od něj očekáváte a to všechno v nápaditém hávu. Chcete-li se královsky bavit a naprosto se odreagovat od starostí všedních dní, je to pro vás ten pravý film.


autor: nikisbeta 7 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006) (25.08.2006 03:39)
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (10.08.2006 03:25)


Další zprávy

Woody Allen natáčí v Británii nový film, bude to drama
Dva dokumenty Eriky Hníkové uvede do kin Aerofilms
Pokračování Pirátů z Karibiku vede návštěvnost českých kin
Na Barrandově natáčejí Francouzi i Němci
Na Academia filmu Olomouc vystaví Vano portréty celebrit
Do kin přijde akční letecký snímek francouzské produkce
Scarlett Johanssonová bude hrát ve filmu o Anně Boleynové

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz