< Předchozí  ^^  Další >
Filmová Taková normální rodinka bude jiná než seriálová
15.08.07 15:35

 

Dolní Bousov (Mladoboleslavsko) 15. srpna (ČTK) - Název, jména postav a většina vztahových linií - to jsou v podstatě jediné věci, které bude mít právě vznikající filmová komedie Taková normální rodinka společné se stejnojmenným seriálem. Snímek, který téměř celý vznikne v bývalé hájence na samotě u Dolního Bousova na Mladoboleslavsku, natáčí debutant Patrik Hartl. Velcí fanoušci seriálu nebudou mít příliš příležitostí k srovnávání, řekl ČTK během dnešního natáčení režisér.

 

"Ten film bude jen opravdu velmi volně na motivy seriálu. Vybral jsem například některé situace, dějové nebo vztahové linky, které byly v předloze vedlejší, a dal jsem je do jiných souvislostí a učinil z nich motivy hlavní," řekl režisér, který se pět let věnoval především divadlu. K vznikajícímu filmu napsal i scénář.

 

Rodinka se ve filmu ze seriálového rodinného domku přestěhuje do osamocené hájenky stojící v idylickém prostředí Českého ráje. "Myslel jsem si, že hájenka bude pro takovou rodinku ideální a osvěžující. Lidi ze štábu jezdili po celých Čechách a fotili, já sám jich viděl asi 50," uvedl režisér.

 

Prostředí si pochvalují také všichni herci. "Je to tu krásné, ale nesmím to moc vnímat. Pak by mě to totiž třeba naštvalo, když kolem projedou výletníci na kole a mě mezitím volají už poněkolikáté na scénu," řekla Eva Holubová, ve filmu maminka Hanáková, kterou v seriálu hrála Dana Medřická. "Srovnání se nebojím. Nemyslím si, že by si někdo říkal, že plivu po památce paní Medřické. Mladá generace nebude mít s čím srovnávat, a ti ostatní stejně uvidí film úplně odlišný od seriálu," dodala Holubová.

 

Myslí si to i Vanda Hybnerová, jíž režisér svěřil roli Pavly. "Podívejte se na mě a srovnejte mě s Janou Štěpánkovou. Lišíme se úplně ve všem," řekla s úsměvem Hybnerová, která na rozdíl od seriálové předlohy nebude ve filmu cvičit pro uklidnění nervů jógu. "Lidi mě uvidí jak si nervy zklidňuji cvičením tchaj-ti. Chodila jsem kvůli tomu k osobnímu trenérovi už od jara, dost mě to chytlo," dodala Hybnerová.

 

První velkou filmovou příležitost dostala v roli mladší dcery Káči Monika Zoubková. "Je to pro mě velká událost být tady s tolika skvělými herci, navíc ve filmu, který, i když velmi volně, navazuje na tak populární seriál," řekla Zoubková. Káču v seriálu ztvárnila Daniela Kolářová a jejího přítele Zdeňka Jaromír Hanzlík, jehož ve filmu vystřídá Jiří Mádl. V dalších rolích diváci uvidí například Lilian Malkinovou, Jaromíra Dulavu, Ivanu Chýlkovou a Luboše Kostelného. Oldřicha Nového, v seriálu hrajícího pana Koníčka, nahradí Marian Labuda v roli pana Poštulky.

 

"S hereckým obsazením jsem maximálně spokojený, mluvil jsem ještě s Janem Krausem, ale nakonec jsme se nedohodli," doplnil Hartl. Diváci se v jeho filmu budou mít prý příležitost setkat se známými postavami v novém příběhu. "Seriál by byl ve své původní formě do filmu přenositelný jen velmi těžko, bylo třeba mu dodat strukturu filmového příběhu a všechny vztahy a situace kondenzovat tematicky i obsahově," dodal Hartl.

 

Televizní veselohra Taková normální rodinka byla v roce 1968 původně natočena jako samostatný příběh. Kvůli velkému diváckému úspěchu napsala Fan Vavřincová ještě sedm dalších dílů, a vznikl tak jeden z nejoblíbenějších českých seriálů. Stejnojmenný celovečerní film, jehož natáčení potrvá od srpna do poloviny září v Českém ráji, by měl mít premiéru 10. dubna 2008.Další zprávy

Na letošním festivalu horolezeckých filmů se utká 38 snímků
Filmů na Blu-ray se v USA prodal dvojnásobek proti HD-DVD
Druhý díl Bekmambetovy trilogie Denní hlídka přichází do kin
Jan Hřebejk začal točit novou komedii
Začne se točit film inspirovaný Lukášem Kohoutem a vínem
Druhý ročník německy mluvených filmů se uskuteční v Praze a Brně
Hlavní roli v novém filmu Tomáše Vorla hraje graffiti a gympl

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz