< Předchozí  ^^  Další >
Severoamerická premiéra Krásky v nesnázích se odkládá
20.08.07 14:36

 

Praha 20. srpna (ČTK) - Severoamerická premiéra Hřebejkova filmu Kráska v nesnázích byla odložena na říjen. Řekl to producent Ondřej Trojan. Důvodem je podle něj skutečnost, že v létě se v USA distribuují především snímky komerčního charakteru.

 

"Původně jsme počítali s tím, že by se 'kráska' mohla v severoamerických kinech objevit už na přelomu července a srpna. Ale podle našeho amerického filmového agenta Neila Friedmana se na chytřejší filmy, a mezi ně patří z pohledu amerického diváka ty evropské, chodí spíše na jaře, v zimě a na podzim," uvedl Trojan. Podle něj se říjnová premiéra uskuteční v New Yorku.

 

"Další projekce budou v Los Angeles a pak bude Kráska v nesnázích putovat po dalších městech," dodal Trojan. V dubnu vyšel tento snímek na DVD, kde ho doplňuje mnoho bonusů. Raritní a překvapivé scény, které ze závěrečného sestřihu zmizely, režisér osobně doprovází komentářem.

 

Tragikomedii o sexu, penězích a dobrém člověku s Českými lvy oceněnými hereckými výkony Ani Geislerové, Jany Brejchové a Jiřího Schmitzera zhlédlo loni v českých kinech na 300.000 diváků. Na MFF v Karlových Varech jí udělila mezinárodní porota zvláštní cenu. Kráska v nesnázích pak zabodovala na MFF v kalifornském městě Santa Barbara, kde získala cenu jako nejlepší zahraniční film. Po obdobném úspěchu na přehlídce v Denveru to bylo už druhé ocenění v USA.

 

Trojan v těchto dnech řeší i to, kam po české distribuční premiéře 5. září zamíří další Hřebejkova tragikomedie Medvídek, která se v kinech objeví ve 36 kopiích. "Představili jsme ji zahraničním obchodníkům v Karlových Varech a rádi bychom ji uvedli na festivalu v New Yorku. Kdyby to nevyšlo, budeme zkoušet Berlín či americkou přehlídku Sundance," řekl Trojan ČTK.

 

Už v polovině srpna začal Hřebejk natáčet nový film s názvem U mě dobrý. Vzniká v pražských Košířích, místech spjatých s Hřebejkovými Pelíšky, a opět se při něm režisér se scenáristou Petrem Jarchovským inspirovali historkami spisovatele Petra Šabacha. Hlavní roli ztvární Bolek Polívka, vedle něj se na plátně objeví Jiří Schmitzer, Petr Forman, Miroslav Vladyka, Josef Somr a Lenka Vlasáková.Další zprávy

Matt Damon hraje v americkém filmu Bourneovo ultimátum
Populární Pierre Richard bude natáčet v Praze
V centru Berlína se točí bojové scény pro Cruisův film
Režisér Ingmar Bergman byl pohřben na ostrově Farö
Na letošním festivalu horolezeckých filmů se utká 38 snímků
Filmová Taková normální rodinka bude jiná než seriálová
Filmů na Blu-ray se v USA prodal dvojnásobek proti HD-DVD

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz