< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Avengers
20.05.12 16:07

Iron Man Kapitán Amerika Thor Hulk Černá vdova Hawkeye = Avengers.

 

 

Jednoduchý komiksový vzorec, na jehož realizaci se těšili fanoušci po celém světě, se konečně dostal do přítmí kinosálů. Studio Marvel si ale už dlouho připravovalo půdu pro tento „ultimátní zážitek“.

 

 

Už v prvních filmech s Iron Manem a Hulkem se totiž naznačovalo, že hrdinové žijí ve stejném světě a je reálné, aby se potkali ve stejnou dobu a na stejném místě. Pojícím prvkem byla ve filmech tajná organizace S.H.I.E.L.D., která bdí nad bezpečností planety. Známý je především její ředitel Nick Fury (Samuel L. Jackson), který se snaží tahat za ty správné nitky. Když je ale třeba, je ochotný přiložit ruku k dílu.

 

 

V Avengers se opět setkáváme s hlavním „záporákem“ z posledního Thora, konkrétně jeho nevlastním bratrem Lokim. Ten se rozhodl spolupracovat tajemnou rasou, jež nabízí mocnou armádu výměnou za tajemný teserakt. Tato věcička se zdá být neomezeným zdrojem energie a momentálně je v držení S.H.I.E.L.Du, který ho zkoumá a rád by z něj získal neomezenou energii pro celé lidstvo.

 

 

Loki má ale poněkud jiné plány. Na Zemi se však nejdříve vydá sám, aby si vše připravil. Pomocí své vylepšené hole dokáže ovládat lidskou mysl a po napadení S.H.I.E.L.Du si tak opatří malou armádu věrných, s nimiž může manipulovat dle své libosti.

 

 

Nick Fury neponechává nic náhodě a snaží se dát dohromady tým superhrdinů. To ale není vůbec jednoduché, protože většina z nich není z takové spolupráce zrovna nadšená. Thor navíc na začátku filmu není ani na planetě. Velkou část snímku tedy čekáme až se dají všichni dohromady. Je to ale velmi zábavná část filmu. Každá postava má totiž svou chvíli slávy.

 

 

Celé to samozřejmě směřuje k tomu, že se Avengers spojí, stejně jako se Lokimu podaří přivést armádu a začne ničit vše co mu stojí v cestě.

 

 

Závěrečná bitva má kromě monumentálních parametrů také solidní délku a přináší opravdovou akční nálož. Hlavně je pro nás kromě poctivě servírované akce připravena také notná dávka nadsázky, která prostupuje celým filmem. Dokonale vypointovaných hlášek či narážek je opravdu neskonalé mnoho a minimálně některé z momentů považuji za tak zábavné, že bych je bez problémů zařadil do TOP 10 posledních let.

 

 

Tato přednost je zároveň i jedinou slabinou filmu. Protože se film nedostane nikdy do vážnější polohy (snad kromě jednoho momentu), zabíjí tím do značné míry i chvíle, kdy bychom mohli prožívat beznaděj, kterou by pak vystřídala závěrečná radost z finálního (očekávaného) vítězství.

 

 

Z filmů studia Marvel se jedná jednoznačně o nejzábavnější film, nejlepším pro mě ale stále zůstává první Iron Man. V každém případě je to více než vydařená záležitost a veškerá uznání i tržby si film zaslouží. Upřímně se těším na druhý díl!

 

 

P.S.

 

Hulk je vážně geniální postava.

 autor: moviefan 9 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Thor: Temný svět (08.02.2014 18:31)
Billy Bob Thornton se prý nejraději věnuje hudbě (11.06.2008 10:33)
Indie chce postavit jaderný reaktor na thorium (28.08.2007 10:56)


Další zprávy

Recenze: Prometheus
Recenze: Temné stíny
Recenze: Hněv Titánů
Recenze: Tady to musí být
Recenze: Modrý tygr
Recenze: Hugo a jeho velký objev
Recenze: Sherlock Holmes: Hra stínů

Nejčtenější


Pro přidání do oblíbených se musíš přihlásit

Zaregistrujte se nebo přihlaste v horní části webu.


, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz