< Předchozí  ^^  Další >

[Informace] [Recenze] [Komentáře] [Obsazení] [Hodnocení] [Ukázka] [Fotky] [Podobné filmy]
Recenze: Avengers: Age of Ultron
06.07.15 16:22

Avengers už jednou prokázali své schopnosti, zábavnost i komerční potenciál, proto bylo zřejmé, že se s nimi opět shledáme. Tentokrát jim jde po krku umělá inteligence jménem Ultron.

 

 

Marvel rozděluje své série filmů na jednotlivé fáze, které bývají rozděleny vždy hlavní „týmovkou“, kde se sejdou všichni klaďasové a rozdají si to s nepřítelem v takovém rozsahu, že by se ani Michael Bay (např. Transformers) nemusel stydět.

 

 

Avengers se snaží dobýt pevnost Hydry a vypořádat se s ní jednou provždy. Jak se dalo předpokládat, do pevnosti se dostanou, tam však zjistí několik důležitých skutečností ohledně žezla, které v minulém filmu používal Loki. Hydra totiž žezlo využila na experimenty, jejichž výsledkem jsou dvě mocné bytosti, Pietro a Wanda Maximoffovi. Pietro získal nadpřirozenou rychlost, se kterou se nemůže měřit žádný z Avengerů a Wanda umí vysílat proudy energie, především však dokáže řádně pomotat lidskou mysl. Pietro a Wanda uniknou a jejich další osudy výrazně zamíchají dějem tohoto snímku.

 

 

Tony Stark následně podrobí žezlo analýze a zjistí, že by se mu s jeho pomocí mohlo podařit dokončit projekt umělé inteligence, která by chránila svět. Společně s Brucem Bannerem se vrhnou do výzkumu a jejich dílo se jim podaří dotáhnout až do kýženého cíle. Inteligence, skrytá původně v žezlu, však nesdílí Starkovy záměry a naopak usoudí, že je třeba lidstvo vyhladit.

 

 

Plány se umělé inteligenci, ale začnou postupně komplikovat. Do nového těla, které pro sebe vytvořila, pronikne totiž Starkův program Jarvis. Tímto spojením vznikne nová bytost Vision, která se nakonec postaví na stranu Avengerů.

 

 

I když se může děj zdát poměrně komplikovaný, nejde o nic, co by průměrně zběhlý divák nemohl zpracovat. Jednotlivým postavám je věnován dostatečný prostor a zvláště Hawkeye pak odhalí něco ze svého života. Tyto komornější okamžiky velmi účinně podpírají celou dějovou linii, která díky tomu dostává mnohem hlubší rozměr.

 

 

Samozřejmě nesmíme zapomenout, že se jedná o zábavný akční spektákl, který má ukázat destrukci v obrovském měřítku a dát podněty dalším dějovým liniím (resp. filmům jednotlivých postav). Jakkoliv se to může zdát nevděčné, Avengers svou roli zvládají a řekl bych, že dokonce o fous lépe než v minulém snímku.

 

 

Pro milovníky komiksů od Marvelu jsou Avengers samozřejmě povinností, pro ostatní velmi zajímavou možností jak si zpestřit pracovní týden. Určitě by se dalo mnohé vytknout (např. místy nevhodný střih), v rámci daného žánru a aktuálních možností se však jedná o velmi solidní počin.


autor: moviefan 9 z 10

Přehled souvisejících článků:
Recenze: Avengers: Infinity War (23.05.2018 20:56)
Recenze: Avengers (20.05.2012 16:07)


Další zprávy

Recenze: Šílený Max: Zběsilá cesta
Recenze: Rychle a zběsile 7
Recenze: Malá z rybárny.
Recenze: Zabijáci
Recenze: Kingsman: Tajná služba
Recenze: Hobit: Bitva pěti armád
Recenze:

Nejčtenější


Pro přidání do oblíbených se musíš přihlásit

Zaregistrujte se nebo přihlaste v horní části webu.


, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz