< Předchozí  ^^  Další >
Ve Zlíně uvedli divadelní verzi firmu Eva tropí hlouposti
29.11.08 19:50

 

Zlín 29. listopadu (ČTK) - Městské divadlo Zlín dnes v české premiéře uvedlo muzikál inspirovaný knižní předlohou spisovatelky Fan Vavřincové a také známým filmem Eva tropí hlouposti. Bláznivou inscenaci o rozpustilé a nezkrotné Evě, která se rozhodne krást, aby udělala radost své milované tetičce Pa, se souborem připravila režisérka Hana Mikolášková. Spolu s Vladimírem Fekarem je také autorkou jevištní adaptace příběhu. Třetí letošní novinku zlínského souboru si nenechalo ujít asi šest stovek diváků.

 

"Muzikál je výjimečný hlavně svou hudbou," řekla mluvčí divadla Hana Šmardová. Zaznělo v něm totiž mnoho původních písní z 30. let minulého století. Nahrávku pro zlínský soubor připravil bývalý dlouholetý kapelník Melody Makers Ondřeje Havelky Jakub Šafr.

 

Režisérka Mikolášková chtěla svým dílem vzdát především poctu hercům Nataše Gollové a Oldřichu Novému, které diváci znají z filmové verze příběhu. "Doufáme, že i naše představitelka Evy Kateřina Liďáková a její bratr, kterého ztvárňuje Gustav Řezníček, budou pro diváky dostatečným zadostiučiněním ve srovnání s filmovým zpracováním," dodala mluvčí.

 

Spisovatelka Fan Vavřincová napsala knižní předlohu oblíbeného filmu už ve svých 17 letech. Román tehdy vycházel na pokračování v humoristickém časopisu Ahoj. Jeho tehdejší redaktor Ferdinand Peroutka na něj upozornil režiséra Martina Friče. Filmová verze pak měla premiéru roku 1939.

 

Retro-muzikál Eva tropí hlouposti je třetí letošní novinkou zlínského souboru. Už v září měla premiéru hra pro nejmenší diváky Opice Žofka, začátkem října pak divadlo uvedlo hru na motivy života krále komiků Charlie ve světlech moderní doby. Poslední velkou premiérou letošního roku bude jevištní adaptace novely Michala Viewegha Andělé všedního dne.Další zprávy

Štyrského Chrpy byly vydraženy za 6 milionů Kč
Spisovatel Jindřich Šimon Baar dostal pomník
Zemřel dánský architekt Jörn Utzon - autor opery v Sydney
Donatellův David se po restaurování vrátil do florentského muzea
V Moskvě začal veletrh intelektuální literatury
Technické muzeum představilo rekonstruovaný historický letoun
Havlovo Odcházení se na Slovensku líbilo i politikům

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 8. 5. 2021 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz