< Předchozí  ^^  
V Hurníkově muzikálové opeře The Angels bude Hůlka rapovat
09.05.06 09:47

 

Praha 9. května (ČTK) - Andělé, kteří založí rockovou skupinu, budou hlavními hrdiny muzikálové opery The Angels, jejíž premiéru chystá ve své Boudě na 1. června pražské Národní divadlo. "Je to projekt, který propojuje klasickou hudbu s rapem, funky a pop music. Není proto divu, že se tam objeví i Daniel Hůlka, který zná oba tyto světy," řekl skladatel Lukáš Hurník.

 

Hůlka, který v den premiéry oslaví osmatřicáté narozeniny, bude rapovat - v příběhu zve lidi jako "hlavní ďábel" do pekla. "Byl rád, že má tuto roli, ale přece jen si řekl ještě také o jednu árii, kde by ukázal svůj sytý baryton," uvedl Hurník. S libretistou Petrem Čenským proto musel autor hudby během dvou dnů vytvořit dodatečně ještě jednu "písničku".

 

Hlavní roli - anděla Asbeela - ztvární Michal Klamo, známý mimo jiné z muzikálu Miss Saigon nebo z operetních inscenací.

 

The Angels lze podle skladatele Hurníka vnímat jako pohádku, zábavnou multižánrovou show i jako podobenství o lásce, moci, mládí a svobodě, o střetu "starého" a "nového" světa.

 

Rocková a vážná hudba se potkává v díle i v jeho ději, v němž rovněž jde o prolínání těchto dvou kultur. Mladý rebelující anděl v tomto příběhu propadne moderní hudbě a založí rockovou kapelu. V nebi se v Hurníkově pojetí jinak hraje klasika, zato peklem otřásá elektronika a hip hop.

 

Po formální stránce je to podle Hurníka "jasná opera", harmonicky a melodicky však spíš muzikál. Čekat se dá vizuální show s projekcemi a světelnými efekty.

 

Projekt pro každoročně obnovovanou provizorní scénu, nazývanou Bouda a postavenou na piazzetě u historické budovy, připravuje s Národním divadlem Dětská opera Praha. Premiéra bude součástí mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

 

Hurník, osmatřicetiletý syn skladatele současné vážné hudby, pianisty a spisovatele Ilji Hurníka, vede stanici Vltava Českého rozhlasu, působí jako publicista, moderátor a sbormistr i spoluautor učebnic hudební výchovy. Hudební dráhu začal však v rockové skupině. I v jeho další hudbě se mísí rock, baroko, klasická melodika a minimalismus.Další zprávy

Pod širým nebem zazní Verdiho opera Aida
Muzikál Jack Rozparovač bude mít premiéru v únoru
Hurvínek má v Chrástu svůj Veselý pomník z růžové indické žuly
V Boudě se uskuteční pět představení The Angels
Festival na Vyšehradě nabídne hudbu i divadlo
Kaiserovi a Chantal Poullainové se při zkouškách pletly nohy
Pěvkyně Pecková začíná hubnout - bude totiž zpívat v plavkách

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz