< Předchozí  ^^  Další >
Špilberk ode dneška hostí brněnské shakespearovské slavnosti
18.07.06 10:04

 

Brno 18. července (ČTK) - Hrad Špilberk ode dneška hostí brněnskou část Letních shakespearovských slavností, které se konají také v Praze a Bratislavě. V Brně se představí čtyři hry z pera anglického dramatika Williama Shakespeara. Vedle Othella v režii Petra Kracika a starších inscenací Večera tříkrálového a Kupce benátského se Brňané mohou těšit i na českou premiéru slovenského provedení hry Jak se vám líbí.

 

Podle Evy Pánkové z Brněnského kulturního centra se na Špilberku předvedou všechny slíbené herecké hvězdy. V prvních dvou představeních Večera tříkrálového bude hrát Jiří Langmajer, na zbývající dvě jej vystřídá Miroslav Táborský. Kdo chce vidět v Othellovi Michala Dlouhého a Lucii Vondráčkovou, musí přijít 2. nebo 3. srpna.

 

Zcela vyprodaná jsou špilberská představení Kupce benátského v hlavní roli s Bolkem Polívkou. I proto lidé dostanou možnost vidět jej v roli lakotného Shylocka ještě na farmě v Olšanech nedaleko Rousínova. Kupec benátský se tam bude hrát od 28. do 30. června před hledištěm s kapacitou 600 lidí. "Přiďte všici, Valaši povinně, ostatní ve vlastním zájmu," zve Polívka. Poslední olšanské představení ukončí soukromá oslava hercových 57. narozenin, které připadají na 31. července. Pozvání dostali Polívkovi herečtí kolegové a nejbližší přátelé.

 

Návštěvníci špilberských představení, kterým se protiví táhlé stoupání na hrad, mohou letos poprvé využít elektrický vláček, který bude každý večer jezdit z České ulice přímo k hradní bráně a po skončení představení zpět do centra města. Cena za jednu cestu je 30 korun.Další zprávy

Francouzský baletní soubor uvede v Praze dvě přelomová díla
Eva Holubová si hraní v létě užije ráda a s nadšením
Na krumlovskou točnu se vrátí Rusalka, čtyřikrát s Evou Urbanovou
Divadelní přehlídky pod letní oblohou lákají publikum
Léto hereckých osobností pamatuje i na slovenské hvězdy
Opera Mozart hraje denně ve Stavovském divadle
Herečku Kateřinu Herčíkovou adrenalinové sporty nelákají

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 16. 8. 2022 Svátek má Jáchym
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz