< Předchozí  ^^  Další >
Divadlo Minor uvedlo premiéru inscenace režisérské dvojice Skutr
12.10.08 20:32

 

Praha 12. října (ČTK) - Na základě kolektivní autorské tvorby vznikla inscenace nazvaná Nekonečně nekonečný příběh, jejíž premiéru uvedlo dnes pražské Divadlo Minor. Představení s herci jako svůj vůbec první projekt určený dětem připravila režisérská dvojice Skutr, neboli Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.

 

Herce této scény vybrané na základě worskshopu doplnili dva ze stálých spolupracovníků Skutru Rosťa Novák a Josef Rosen. Inscenace pojednává o fantazii, která ze životů našich současníků pozvolna mizí. Známý román Nekonečný příběh byl však pro tvůrce jen velmi volnou inspirací.

 

"Chtěli jsme udělat představení o rodině. A tak bylo nasnadě, že to, co spojuje dospělé i děti, je právě fantazie. S Nekonečným příběhem nás spojuje to, že je svět fantazie ohrožen. Jinak je ale naše inscenace o něčem jiném," uvedl Trpišovský.

 

Nový projekt je tak po muzikálu Popelka a výpravných inscenacích s živou kapelou typu Velké putování Vlase a Brady v repertoáru této pražské scény novým stylem, kladoucím velké nároky především na herce. O "skutrovský" rukopis se postaral také tým jejich stálých spolupracovníků - scénograf a světelný designér Jan Polívka, autorka osobitých kostýmů Daniela Klimešová a hudební skladatel Petr Kaláb. Inscenace je určena především pro rodiny s dětmi od osmi let.

 

Na podzim chystá Minor další neobvyklou premiéru, kterou režisérka Apolena Vynohradnyková ukončí svou "minorskou" éru. Jde o příběh neslyšící dívenky, která se právě v čase Vánoc rozhodne nevratně změnit svůj život. Tématem příběhu je střet světa slyšících a neslyšících v každodenní realitě a je určen všem divákům, nikoli pouze neslyšícím. I ti ji ale budou moci vidět, protože v ní bude použit znakový jazyk.

 

Na jaře repertoár obohatí "hudební freska" Jiřího Adámka inspirovaná Příběhy tisíce a jedné noci. K výtvarné spolupráci přizval Radokem ověnčenou Kristýnu Täubelovou.Další zprávy

Na brněnské přehlídce se móda prolnula s výtvarným uměním
Ceny Divadelních novin získali Němec, Sokol i Prachař
Laterna magika vstupuje do 50. sezony
Divadlo na Jezerce uvedlo českou premiéru Války Roseových
Landa: Tajemství Zlatého draka bude o hledání duchovních hodnot
Broadway zhasnutými světly uctila památku Paula Newmana
Světovou premiéru muzikálu Carmen provázely velké ovace

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz