< Předchozí  ^^  Další >
Jiřina Jirásková vrátila na jeviště
15.11.08 21:04

 

Praha 15. listopadu (ČTK) - Po pětiměsíční přestávce, způsobené prázdninami, ale především pobytem v nemocnici, se dnes večer vrátila na domovské jeviště pražského Divadla na Vinohradech herečka Jiřina Jirásková. Objevila se v komedii současného amerického autora Joa DiPietra nazvané Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane. Hra měla na této scéně premiéru loni v lednu v režii uměleckého šéfa Martina Stropnického.

 

V příběhu o vztahu dvou odlišných generací, mladého Nicka a jeho čtyř temperamentních italsko-amerických prarodičů, Jirásková hraje vedle Michala Novotného, Jany Hlaváčové, Ilji Racka a Petra Kostky.

 

V nemocnici strávila oblíbená divadelní i filmová herečka čtvrt roku. Propuštěna byla koncem září, ale kvůli náhlé slabosti musela být opět hospitalizována. Krátce poté však už s režisérem Jiřím Adamcem natáčela další díly televizního seriálu Pojišťovna štěstí a tento týden se objevila i na jevišti pražského Branického divadla. V komedii Israela Horovitze Příliš drahá Mathilda, v níž hraje s Vladimírem Dlouhým a Veronikou Freimanovou, se tam představí také v sobotu 22. listopadu.

 

Divadlu na Vinohradech zasvětila Jiřina Jirásková celý svůj herecký život. Jeho členkou je už 57 let a v devadesátých letech byla i jeho ředitelkou. Herecký rejstřík oblíbené sedmasedmdesátileté herečky sahá od distingovaných dam z lepší společnosti až ke svérázným komediálním postavám.

 

Na Vinohradech se na jaře objeví dokonce v trojroli, když začne koncem ledna zkoušet v inscenaci dramatu německého dramatika a prozaika Georga Büchnera Vojcek.

 

"Titulní roli ztvární Pavel Batěk, s premiérou počítáme koncem března," řekl ČTK vinohradský ředitel Jindřich Gregorini. Drama Vojcek, živoucí a znepokojivý obraz duše moderního člověka, připraví jako svou první inscenaci nový kmenový režisér Divadla na Vinohradech Daniel Špinar, který je s autorem i samotným hrdinou spřízněn přinejmenším díky svému mládí.Další zprávy

Národní divadlo v Praze oslavuje 125. výročí znovuotevření
Lucie Bílá zazpívá na bratislavském festivalu flamenco
Michal Horáček představí písňový text Kudykam ve Státní opeře
Muzikál Fantom Opery přesouvá svá představení na neurčito
Muzikály sahají po romantických námětech kvůli emocím
Jane Fondová se po 40 letech vrací na Broadway
Havel zahájí v Huse na provázku roční sérii diskuzí o Česku

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz