< Předchozí  ^^  Další >
Obnovený muzikál Dracula bude mít premiéru 5. února
03.12.08 15:07

 

Praha 3. prosince (ČTK) - Krutost, osamělost a nesmrtelnost charakterizují hrdinu obnoveného muzikálu Dracula, který bude mít premiéru 5. února 2009 v pražském Divadle Hybernia. V hlavní roli se opět představí Daniel Hůlka, který kvůli roli zhubl několik kilo. Alternovat s ním budou Josef Vojtek a Marian Vojtko.

 

Hůlka prý hned věděl, že nabídku na Draculu nemůže odmítnout. "Je to pro mě srdeční záležitost," řekl na dnešní tiskové konferenci. Z původního obsazení se divákům představí i Leona Machálková nebo Monika Absolonová, které spolu s Radkou Fišarovou budou hrát roli Lorraine.

 

Absolonová prý při zkoušce zjistila, že si pamatuje všechny texty. Stejně je na tom i Machálková. "Vzhledem k tomu, že jsem si muzikál opravdu užila, se mi vryl do paměti. Spoustu věcí si pamatuji. Texty i písně jsou rozhodně živé. Nicméně co se týče režie, nastane spousta změn. Pro nás 'staré' je to rozhodně zábavné a objevné," řekla ČTK Machálková.

 

Draculu bude opět režírovat Jozef Bednárik, který mimo jiné slibuje novou scénu a bohatší kostýmy. Dílo, které se v minulosti hrálo v Kongresovém centru, bude mít podle něj nyní komornější charakter. "Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, a my jsme do ní už vstoupili třikrát. Tím, že se to ale bude hrát v těchto prostorách, nepůjde o stejnou řeku," řekl Bednárik.

 

Novinkou bude i některé herecké obsazení. V dvojroli Adriany a Sandry se představí Šárka Vaňková, Kamila Nývltová a Zdenka Trvalcová. V dalších rolích se objeví Bohuš Matuš, Tomáš Savka nebo Alan Bastien. Roli šaška, sluhy a profesora, ve které dříve exceloval Jiří Korn, si kromě jiných zahraje Jiří Langmajer.

 

Hudební dílo zesnulého Karla Svobody Dracula se v Česku poprvé hrálo v říjnu v roce 1995. Muzikál, ve kterém kromě Hůlky zářily zpěvačky Lucie Bílá nebo Iveta Bartošová, navštívilo v letech 1995 až 1998 1,2 milionu lidí. Dracula byl znovu uveden v roce 2003, stejné popularity už ale dílo nedosáhlo. V zahraničí se Dracula podle Bednárikovy režie představil v Moskvě a Soulu.Další zprávy

Nizozemský herec Heesters nazval Hitlera
Národní divadlo chystá premiéru Janáčkovy opery Věc Makropulos
Spacey dostal cenu za oživení londýnského divadla Old Vic
Brněnské ND poprvé uvedlo Landovo Tajemství Zlatého draka
Bratislavské Divadlo Aréna připravuje hru o komunismu
Národní divadlo otevřelo naučnou stezku pro nevidomé
Národní divadlo v Praze oslavuje 125. výročí znovuotevření

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz