< Předchozí  ^^  Další >
Kašpar bude s Richardem III. hostovat na Kašperku
06.08.06 10:46

 

Praha 6. srpna (ČTK) - Poté, co pražský spolek Kašpar poprvé představil v letních produkcích v Divadle v Celetné nové nastudování Rostandova Cyrana, se v nadcházejících dnech už popáté vrátí na hrad Kašperk mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Zatímco v minulých letech tu jeho členové hostovali s představením Májový Shakespeare speciálně upraveným do "open-air" podoby a loni s úspěšnou inscenací Růže pro Algernon, letos přivezou Shakespearova Richarda III.

 

"Mezi 9. a 12. srpnem tu sehrajeme celkem čtyři reprízy tohoto dramatu, ve kterém hrají například Marek Němec, Milena Steinmasslová, Bořivoj Navrátil, Jitka Nerudová a Tomáš Karger," řekl ČTK představitel titulní role Jan Potměšil. Přivítal vůbec první příležitost vyvézt toto představení do přírody, přímo do autentického prostředí hradu. Místo v těchto reáliích pamatujících staletí je podle něj magické.

 

"Začínáme o deváté večerní, kdy už se trochu setmí, možná i dobří duchové toho místa se uklidní. Bude to fantastický zážitek hrát tam tuto historickou hru, všichni se na to těšíme," dodal Potměšil. Podle něj půjde o zajímavou a nevšední podívanou, při které je například 700 metrů dlouhý lesní úsek cesty od parkovišti k hradu speciálně osvětlen. Působivé je i nasvícení této památky.

 

"V prostorách hradního paláce je nainstalováno dřevěné pódium a stupňovité hlediště, akustika je výborná," řekl Potměšil.

 

Inscenaci Richard III., kterou před šesti lety nastudoval režisér Jakub Špalek, čeká začátkem příští sezony dvoustá repríza, což bude podle Potměšila další příležitost k oslavám.

 

"Jako herec a člověk, který se setkal s touto rolí, se ale snažím o to, aby každé představení bylo mimořádné a živé. Je to krásná hra, i když je krutá. I po 400 letech od svého vzniku je aktuální a potřebná," dodal.

 

Spolek Kašpar letos poprvé přistoupil k letním produkcím. Cyrano tu měl obnovenou premiéru koncem června s Martinem Hofmannem v titulní roli. Během července bylo devět repríz, stejný počet jich v Divadle v Celetné bude od 21. do 24. a od 27. do 31. srpna.Další zprávy

Ve věku 83 let zemřel herec Josef Langmiler
Slovenská Nová scéna podle berního úřadu poškodila Vondráčkovou
Divadelní spolek Kašpar zahraje Richarda III. na hradě Kašperk
Adéla Gondíková nevaří, na to má manžela Ondřeje Brouska
Francouzský baletní soubor uvede v Praze dvě přelomová díla
Špilberk ode dneška hostí brněnské shakespearovské slavnosti
Eva Holubová si hraní v létě užije ráda a s nadšením

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 16. 8. 2022 Svátek má Jáchym
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz