Informace    Recenze    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 16.1.2015

fb  Sdílet


Motto
Bratrovražedná komedie.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Zveme vás na další setkání s irským dramatikem, proslulým černými komediemi divadelními i filmovými. Přesuneme se jen malý kousek dál od ostrova Inishmaan, domoviny mrzáka Billyho, na pevninu. Čtyři svérázné postavy nabízejí čtyři velké herecké příležitosti. Martina McDonagha není nikdy dost!

Hrubý a přece podivně silný a hluboký vztah bratrů Connorů, kteří byly vychovaní v hrubosti a násilí, před nás staví otázku – skutečně se chceme k sobě navzájem chovat takhle? Neumíme to jinak? A kam se na světě poděla láska – ta, co chybí otcovi Welshovi tolik, že svou úzkost přebíjí alkoholem, i ta, kterou k němu cítí křehká Girleen snad proto, že on jediný se nebojí ukázat zranitelnost a beznaděj rozprostírající se nad tím vším prohnilým kolem nás a v nás. McDonagh napsal poutavé podobenství dnešního světa – v jeho hře není takový, jaký ho chceme vidět, v Osiřelém západu se odkrývají ty nejtemnější kouty lidské duše, to, o čem se nemá mluvit, ale co je.

Herci Lukáš Melník, Ondřej Brett, Dušan Urban, Sarah Haváčová  


Recenze
Milovat majetek, chlast a užívat si to. Jediný bůh je sporák a smrt člověka neznamená nic kromě smutečních jednohubek. Nenávidět bratra, nenávidět sebe. Být sám a vysmívat se světu. Dva bratři, jeden kněz a mladá holka, to je Osiřelý západ Martina McDonagha v podání Divadla Petra Bezruče.   &nb...
Přečíst recenzi
idudov, z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 11. 8. 2022 Svátek má Zuzana
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz