< Předchozí  ^^  Další >
Opera Mozart hraje denně ve Stavovském divadle
13.07.06 13:10

 

Praha 13. července (ČTK) - Ve Stavovském divadle v Praze uvádí Opera Mozart do 27. srpna denně Mozartova Dona Giovanniho. Na scéně, kde mělo dílo za autorova vedení v roce 1787 premiéru, se tvůrci letošní letní inscenace pokusili o co nejvěrnější rekonstrukci tehdejší scénografie.

 

"Reakce publika byla více než pozitivní, představení se opravdu líbilo," řekl na dnešní tiskové konferenci po první středeční předpremiéře producent a intendant Opery Mozart Jiří Herold. Premiéra bude 16. července a celkem se podle něj uskuteční 47 představení.

 

Opera Mozart vznikla po roce 1990 jako soubor přinášející umělecké postupy vybočující z běžných rámců pražského divadelního dění. Při každoročních letních stagionách dává příležitost mladým umělcům.

 

Režie nového nastudování Dona Giovanniho se ujal Lubor Cukr, při dirigování repríz se mají střídat Richard Hein, Robert Jindra a David Švec. Každá z osmi sólových rolí je obsazena čtyřmi až šesti pěvci. V titulní úloze se objeví v některých představeních rovněž Daniel Hůlka, který se pravidelně vrací ze světa populární hudby a muzikálu ke svému původnímu opernímu školení.

 

Jedním ze zdrojů k rekonstrukci originální dekorace prvního pražského představení Dona Giovanniho byly pro Operu Mozart památkově chráněné kulisy dochované v historických fondech zámeckého divadla v Litomyšli. Scénografem projektu je francouzský divadelník Gilbert Blin. "Při svých předchozích pobytech v Praze jsem kolem Stavovského divadla chodil vždy s velkou úctou," přiznal dnes.Další zprávy

Léto hereckých osobností pamatuje i na slovenské hvězdy
Herečku Kateřinu Herčíkovou adrenalinové sporty nelákají
Linda Rybová je prý dobrou řidičkou, ale jezdí podle nálady
Urbanová zpívá v USA, v Praze se objeví v opeře Děvče ze Západu
Herec Dalibor Gondík se naučil číst ve čtyřech letech
Herec Aleš Háma stráví dovolenou na Slovensku
Barbora Srncová a Petr Rajchert byli oddání na zahradě svého domu

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz