< Předchozí  ^^  Další >
Léto hereckých osobností pamatuje i na slovenské hvězdy
13.07.06 14:29

 

Praha 13. července (ČTK) - Také na slovenské hvězdy pamatuje Léto hereckých osobností, které letos pořádá ve Švandově divadle v Praze a také na letní scéně Vyšehradu pražské Studio Dva. Do třetího ročníku této přehlídky totiž poprvé zařadilo čtyři inscenace dvou předních bratislavských divadel.

 

Dnes hostuje na smíchovské scéně divadlo Astorka Korzo'90 s inscenací Odjezdy vlaků Michaela Frayna a Petra Zelenky. V komedii pro "sedm postav v podání dvou nešťastných herců", která má reprízu v pátek večer, excelují Anna Šišková a Ady Hajdu. Stejná scéna ji uvede ve Švandově divadle ještě 20. a 21. srpna a začátkem září přiveze hru současného slovenského autora, absolventa scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU Pavla Weisse nazvanou Přítelkyně. Je o smíchu a krutosti, manželství a nevěře, o "přátelství" dvou žen na celý život, o samotě i bolesti. Také v ní se objeví Anna Šišková, známá například z Hřebejkova snímku Musíme si pomáhat, ze Šulíkova Slunečního státu či ze seriálu Místo nahoře. Vedle ní se v režii Romana Poláka objeví Marta Sládečková a Vlado Černý.

 

Přehlídka Studia Dva, která potrvá do poloviny září, zahrne i hostování bratislavského Studia L+S. To uvede 18. a 19. srpna inscenaci Frankie a Johnny, vtipnou a optimistickou výpověď o hledání lásky a sbližování dvou osamělých lidí, v níž se objeví Kamila Magálová a Marián Geišberg. Druhým titulem bude 11. a 12. září slavné Süskindovo monodrama Kontrabas, které v Čechách proslavil Karel Heřmánek. Na Slovensku se tragikomické zpovědi kontrabasisty státního orchestru (třetí pult vlevo), vtipného a zároveň moudrého vyznání řadového pěšáka na šachovnici dějin hudby, ujal v režii Martina Porubjaka Martin Huba.

 

Program Léta hereckých osobností nabízí pochopitelně především vlastní projekty Studia Dva. Letošní novinkou je Hartlova komedie Klára a Bára s Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou v titulních rolích. V příběhu dvou manželských krizí a jejich nekonvenčního řešení jim budou partnery Mojmír Maděrič a Jan Holík. Na Vyšehradě měla českou premiéru tragikomedie Petera Quiltera Na konci duhy. Vypráví příběh pěvecké legendy světového showbyznysu Judy Garlandové, kterou ztvárnila Hana Maciuchová.

 

Na jevišti smíchovské scény se objevují i starší inscenace Otevřené manželství, Ženy mezi nebem a zemí a Podzimní sonáta. Představení Madame Melville a Absolvent jsou díky titulkovacímu zařízení dostupná i divákům ze zahraničí.

 

Bližší informace o přehlídce naleznou zájemci na internetových stránkách www.studiodva.cz nebo www.svandovodivadlo.cz, kde si také mohou objednat vstupenky.Další zprávy

Divadelní přehlídky pod letní oblohou lákají publikum
Opera Mozart hraje denně ve Stavovském divadle
Herečku Kateřinu Herčíkovou adrenalinové sporty nelákají
Linda Rybová je prý dobrou řidičkou, ale jezdí podle nálady
Urbanová zpívá v USA, v Praze se objeví v opeře Děvče ze Západu
Herec Dalibor Gondík se naučil číst ve čtyřech letech
Herec Aleš Háma stráví dovolenou na Slovensku

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz