< Předchozí  ^^  Další >
Světovou premiéru muzikálu Carmen provázely velké ovace
02.10.08 22:50

 

Praha 2. října (ČTK) - Velké ovace zaplněného Hudebního divadla Karlín v Praze provázely světovou premiéru muzikálu Carmen. Největší aplaus si za svůj výkon v hlavní roli vysloužila Lucie Bílá. V dalších rolích se pod vedením amerického režiséra Gabriela Barrea představil její manžel Václav Bárta jako García, jako Katarina sklidila úspěch mladá herečka Markéta Poulíčková, v roli Josého zazpíval Robert Jícha. Roli starosty Mendozy zahrál Jiří Korn.

 

"Je to zajímavé, typicky americké představení," konstatoval už o přestávce přítomný hudebník Petr Janda.

 

Představení nabídlo energické taneční kreace, profesionální cirkusová čísla i skutečné kouzelnické triky. Důležitou rekvizitou muzikálu byl zastřešený pojízdný cirkus a klec se lvy Leonem a Tarzanem, kteří patří chovateli šelem Ludvíku Berouskovi.

 

Vedle tři čtvrtě roku starých lvů vystupují v představení, v němž hraje důležitou roli cirkusové prostředí, také velbloud, lama a had. Velkého hroznýše si dokonce mohla část diváků na začátku druhého jednání během jedné scény pohladit. Mnohým přítomným se až tajil dech při efektní scéně, kdy se kolem Lucie Bílé zabodávají nože vrhané Bártou.

 

Vedle cirkusu se diváci muzikálu ocitli pomyslně také na pláži, v kostele nebo v lese.

 

Bílá nedávno zveřejnila, že se s Bártou dohodli na rozvodu. Její manželství s o 14 let mladším muzikantem trvá dva a půl roku. Bílá popřela spekulace, že zprávy o rozpadu manželství měly přitáhnout pozornost k premiéře muzikálu.

 

Autorem libreta je Norman Allen. Jeho dílo se odehrává v současnosti a novelou francouzského prozaika Prospera Mériméeho, jejíž děj je situován do Španělska 19. století, se pouze inspiroval. Na rozdíl od originálu není moderní verze tak tragická. Hudbu, která je podle tvůrců směsicí populární, divadelní a vážné hudby, napsal Frank Wildhorn. Právě on prý přišel s nápadem napsat pro karlínské divadlo původní muzikál. Byl totiž spokojený s uvedením jeho muzikálu Jekyll & Hyde na této scéně.

 

O lístky na Carmen je velký zájem. Všech 46.000 vstupenek je do konce roku vyprodaných. Otevřen již byl předprodej na jaro, z 36.000 vstupenek na představení do konce dubna jich zbývá necelá polovina.Další zprávy

Broadway zhasnutými světly uctila památku Paula Newmana
Na ceny Sazky jsou nominováni Stivínová, Sokol či Radok
V Národním divadle se představila nová podoba Prodané nevěsty
V Národním bude ve čtvrtek premiéra Smetanovy Prodané nevěsty
Hrzánová a Preiss vyhráli anketu Neviditelný herec
Herečka Luba Skořepová oslaví pětaosmdesátiny
Divadlo Semafor zahájilo sezonu písničkovým kabaretem

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz