< Předchozí  ^^  Další >
Landa: Tajemství Zlatého draka bude o hledání duchovních hodnot
08.10.08 17:56

 

Brno 8. října (ČTK) - Představení Tajemství Zlatého draka, jehož premiéru připravuje na 21. listopadu Národní divadlo Brno ve spolupráci se zpěvákem Danielem Landou, pojednává především o obrácení člověka k vyšším duchovním hodnotám. Cílem je, aby v divácích vzbudilo zájem diskutovat také o dalších tématech, včetně národního, řekl dnes novinářům Landa.

 

S dalšími spolutvůrci dnes poodhalil děj připravovaného představení. Bude to hudební drama - činohra doplněná známými Landovými písničkami, které tajuplný a mystický příběh dále rozvádějí.

 

Ústřední postavou, ztvárněnou Petrem Halberstadtem, bude detektiv Marek. Příběh začíná tím, že je přivolán k objasnění vraždy. Při vyšetřování se dostane na stopu společenství Zlatý drak. Objasňování zločinu má mít podle tvůrců hlubší pointu. Hrdinu přivádí k tomu, aby si kladl filozofické otázky, na které složitě hledá odpovědi, a tím prodělává vnitřní přeměnu.

 

Průvodcem Marka a další důležitou postavou je Merkurius. Jde o metafyzickou osobu ztvárněnou Landou. "V první řadě jde o to, diváka pobavit a přimět jej k tomu, aby si kladl otázky jako hlavní postava a sám si na ně hledal i odpověď," řekl zpěvák.

 

Připravovaná inscenace vzbudila v některých představitelích Brna, které je zřizovatelem divadla, obavy ještě dříve, než byla nastudována. Důvodem bylo, že spolutvůrcem je Landa, jemuž někteří lidé nemohou zapomenout minulost pravicového extremisty. "To vše zcela vyšumělo," uvedl k představení ředitel divadla Daniel Dvořák.

 

Ať již se Tajemství Zlatého draka setká s jakoukoli diváckou odezvou, je již nyní zcela jasné, že to bude jeden z největších počinů brněnského Národního divadla. Zájem o lístky je již nyní natolik velký, že bude nutné v některých dnech uvádět toto představení dvakrát. Vstupenky na představení lze již nyní zakoupit přes internet.Další zprávy

Divadlo na Jezerce uvedlo českou premiéru Války Roseových
Broadway zhasnutými světly uctila památku Paula Newmana
Světovou premiéru muzikálu Carmen provázely velké ovace
Na ceny Sazky jsou nominováni Stivínová, Sokol či Radok
V Národním divadle se představila nová podoba Prodané nevěsty
V Národním bude ve čtvrtek premiéra Smetanovy Prodané nevěsty
Hrzánová a Preiss vyhráli anketu Neviditelný herec

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz