< Předchozí  ^^  Další >
Divadlo na Jezerce uvedlo českou premiéru Války Roseových
09.10.08 19:20

 

Praha 9. října (ČTK) - Podtitul Domov, sladký domov "zdobí" inscenaci černé komedie Válka Roseových, která měla dnes večer českou premiéru v pražském Divadle na Jezerce. Režisér Ondřej Sokol do hlavních rolí mrazivého příběhu o tom, jak může skončit zdánlivě šťastné manželství, obsadil Michala Dlouhého a Báru Kodetovou. Další role ztvárnili Martin Preiss, Roman Štabrňák, Stanislav Fišer a Radka Mayerová.

 

Na začátku byla novela světoznámého amerického autora Warrena Adlera, kterou převedl do scénáře, podle něhož natočil Danny DeVito v roce 1989 kultovní stejnojmenný film. Byl hereckým koncertem Michaela Douglase a Kathleen Turnerové a o rok později ho v předpremiéře uvedl karlovarský festival. Před několika lety se autor k námětu vrátil a napsal divadelní hru.

 

Sokol na jevišti soukromé scény Jana Hrušínského v minulosti nastudoval divácky úspěšné hry Zahraj to znovu, Same a Prokletí nefritového škorpióna. Autorem scény tohoto dramatického příběhu o rozchodu manželského páru, který se mění v nesmyslný boj na život a na smrt, byl Adam Pitra, kostýmy navrhla Katarína Hollá. Přepychový dům obou protagonistů, z kterého se ani jeden z nich nechce odstěhovat, se stává bitevním polem plným naschválů a msty, rozvodové řízení se mění v boj bez pravidel - stále tvrdší, zákeřnější a plný fyzického násilí.

 

"Nic z toho, co se ve Válce Roseových odehrává, není nemožné v běžném životě. Na rozdíl od filmu, kde vystupuje jeden právník, jsou v divadelní hře advokáti dva. Příběh ukazuje, že takový rozvod se stává hlavně jejich dílem," podotkl před premiérou Ondřej Sokol. Vypořádal se i s dramatickým vyvrcholením tohoto příběhu na křišťálovém lustru, na kterém oba hlavní hrdinové visí v hale honosného domu.

 

Člen pražského Činoherního klubu Ondřej Sokol, nedávný hrdina sledovaného televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě, je také úspěšným hercem a překladatelem divadelních her. Česká verze této hry je právě jeho dílem.

 

Nejbližší reprízy inscenace se na Jezerce uskuteční 15., 16., 19. a 27. října. Před Vánoci se tam diváci setkají s další novinkou - komedií Paní plukovníková, kterou mělo před lety v repertoáru pražské Divadlo ABC pod názvem Popel a pálenka. Role, kterou tehdy ztvárnila Jaroslava Adamová, bude nyní příležitostí pro Jiřinu Bohdalovou. Po úspěšné inscenaci Lásky paní Katty to bude už její druhé obsazení na této scéně. Vedle ní se objeví například Alois Švehlík, Simona Stašová, Jana Štěpánková a Veronika Jeníková.Další zprávy

Laterna magika vstupuje do 50. sezony
Landa: Tajemství Zlatého draka bude o hledání duchovních hodnot
Broadway zhasnutými světly uctila památku Paula Newmana
Světovou premiéru muzikálu Carmen provázely velké ovace
Na ceny Sazky jsou nominováni Stivínová, Sokol či Radok
V Národním divadle se představila nová podoba Prodané nevěsty
V Národním bude ve čtvrtek premiéra Smetanovy Prodané nevěsty

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz