< Předchozí  ^^  Další >
Muzikál Fantom Opery přesouvá svá představení na neurčito
10.11.08 14:13

 

Praha 10. listopadu (ČTK) - Představení amerického muzikálu Fantom opery (The Phantom of the Opera), která měla být v pražské O2 Areně 20. až 23. listopadu, se neuskuteční. Kvůli technickým problémům byl program přesunut na neurčito. Vstupenky na tuto akci pozbývají platnosti. Oznámila to Barbora Vokatá z pořádající společnosti WTF Entertainment.

 

Pořadatel bude s producenty jednat o nových termínech, pravděpodobně v rámci příštího evropského turné. "Muzikál vyžaduje náročné produkční zajištění včetně kompletní stavby divadelního jeviště se systémem pojízdných kulis. Od začátku jsme věděli, že právě systém pojezdu a výměny kulis je u tohoto představení klíčový a bude nutné tento systém vyrobit na míru. Při jejich výrobě došlo k problémům, které se bohužel ani přes veškeré úsilí nepodařilo odstranit tak, aby nebyla ohrožena kvalita představení," uvedla Vokatá v tiskové zprávě.

 

Pořadatelé se omlouvají divákům, kteří si již koupili vstupenky. Vrátit je mohou na jakémkoli prodejním místě společnosti Sazka. Termín, kdy začne vracení vstupného, bude zveřejněn na internetových stránkách www.sazkaticket.cz.

 

Originální americký muzikál vychází z románu Gastona Lerouxe Le Fantôme de l'Opéra. Autorem hudby i textů písní je známý newyorský tvůrce Ivan Jacobs. V muzikálu účinkují přední osobnosti newyorského divadla a opery. Režisérem na Broadwayi je Joseph Patton.

 

Představení je technicky velmi náročné. Scéna se více než dvacetkrát mění. K různým scénickým obrazům patří reprodukce původního lustru Pařížské opery, jenž se zřítí a roztříští o pódium, působivá opona Pařížské opery i zlověstná napodobenina hřbitova, kde se odehrává Balet pokušení. Na scéně se objevují obří reprodukce vnější fasády budovy Pařížské opery i Fantomovo děsivé podzemní doupě.

 

Příběh znetvořeného génia, jenž bloudí spletí katakomb a láká mladičkou baletku a povzbuzuje její mimořádný talent, je známý i z muzikálové verze Andrewa Lloyda Webbera. Jeho adaptací vznikl i film, jehož režisérem byl Joel Schumacher.Další zprávy

Michal Horáček představí písňový text Kudykam ve Státní opeře
Muzikály sahají po romantických námětech kvůli emocím
Jane Fondová se po 40 letech vrací na Broadway
Havel zahájí v Huse na provázku roční sérii diskuzí o Česku
Mozartova Zahradnice z lásky zazněla poprvé ve Stavovském
Stovka lidí vyprovodila na poslední cestě Jiřinu Petrovickou
Polská Sexmise se chystá na české divadelní jeviště

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz