< Předchozí  ^^  Další >
Michal Horáček představí písňový text Kudykam ve Státní opeře
11.11.08 13:00

 

Praha 11. listopadu (ČTK) - Na jevišti Státní opery Praha představí v říjnu příštího roku svůj nový projekt textař Michal Horáček. Divadelní hra ve verších s názvem Kudykam bude mít premiéru 22. října a v první sezoně se počítá se zhruba padesátkou představení. Hru, jejíž hudební část je dílem skladatele Petra Hapky, nastudují ve dvou alternacích. Novinářům to dnes řekl Michal Horáček.

 

"Nejedná se ani o divadelní hru ani o muzikál, spíše jde o dlouhý písňový text o 1600 verších," řekl ČTK Horáček. Dodal, že většina skladeb bude nových, i když se částečně opírá o předchozí spolupráci s Hapkou, s nímž natočil řadu písní.

 

Hrdinou duchovně laděného příběhu je Martin, který se vydá na cestu plnou překážek ze svého pokojíku v penzionu Svět.

 

Instrumentaci a scénickou podobu hudbu bude mít na starosti Ondřej Brzobohatý. Celkem v představení zazní 19 písní včetně známého šansonu V penziónu Svět. Představení doprovodí zhruba dvacetičlenný orchestr.

 

Mezi desítkami oslovených aktérů byli do probíhajícího konkurzu pozváni například Vojtěch Dyk, Richard Krajčo, Csongor Kassai, Martha Issová nebo Jan Budař.

 

Kromě stálého obsazení bude představení Kudykam uvádět jako hosty známé osobnosti, s hostováním již předběžně podle Horáčka souhlasili Jaromír Nohavica, Karel Gott, Daniel Landa, Dan Bárta či Matěj Ruppert.

 

Předprodej vstupenek byl zahájen 1. listopadu. Podle pořadatelů již bylo evidováno přes 20.000 rezervací.

 

Ještě před premiérou bude příští rok v květnu představena knižní podoba projektu Kudykam, ve které Horáčkovy verše bude ilustrovat Boris Jirků. "Chci, aby slova písní obstála i na papíře," uvedl Horáček, který napsal přes 300 písňových textů, mezi nimi například S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc, Levandulová, Srdce jako kníže Rohan nebo Dívám se, dívám.

 

Šestapadesátiletý Michal Horáček od roku 1986 působil v týdeníku Mladý svět, jeho prvním zásadním krokem na hudební scénu bylo album Potměšilý host, které spolu s Petrem Hapkou napsal pro Hanu Hegerovou v roce 1987. Od počátku 80. let se věnuje psaní textů k písním. Spolupracoval s Petrem Spáleným, Michalem Tučným, Hanou Zagorovou, Karlem Gottem, Jaromírem Nohavicou, Janou Kirschner a dalšími. Proslul spoluprací se skladatelem Petrem Hapkou, v těchto dnech vydává nové album Ohrožený druh.

 

Tři roky stál v čele Akademie populární hudby, která každoročně uděluje u nás nejvýznamnější ceny v oblasti populární hudby - Anděly. Byl předsedou poroty televizní soutěže Česko hledá SuperStar. V letech 1990 až 2004 se Horáček věnoval podnikání, byl majitelem sázkové společnosti Fortuna. V roce 1989 se krátce věnoval politice.

 

V současné době vedle chystaného projektu Kudykam spolu s producentem Jaroslavem Boučkem uvažuje o filmu z dostihového prostředí.Další zprávy

Lucie Bílá zazpívá na bratislavském festivalu flamenco
Muzikál Fantom Opery přesouvá svá představení na neurčito
Muzikály sahají po romantických námětech kvůli emocím
Jane Fondová se po 40 letech vrací na Broadway
Havel zahájí v Huse na provázku roční sérii diskuzí o Česku
Mozartova Zahradnice z lásky zazněla poprvé ve Stavovském
Stovka lidí vyprovodila na poslední cestě Jiřinu Petrovickou

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz