< Předchozí  ^^  Další >
Lucie Bílá zazpívá na bratislavském festivalu flamenco
13.11.08 10:36

 

Bratislava 13. listopadu (ČTK) - Zpěvačce Lucii Bílé učarovalo španělské taneční a pěvecké umění flamenco. Bude totiž jedním z hostů prosincového 10. ročníku Mezinárodního Flamenco Festivalu v Bratislavě, na němž vystoupí tanečníci i hudebníci věnující se flamenku. ČTK to řekli organizátoři akce. Bílá přijede na pozvání bratislavské skupiny Remedios, která se flamenku věnuje už dlouhá léta.

 

"Nebude zpívat svůj repertoár, budou to španělské věci z našeho repertoáru," řekl ČTK Cyril Kubiš z kapely Remedios, jejíž skladby jsou inspirovány nejen flamenkem, ale i jazzem a latinskoamerickou hudbou.

 

Pětidenní festival začne 3. prosince. Desetinásobná česká slavice vystoupí během třetího festivalového večera s kapelou Remedios a orchestrem Víva Musica!, kdy diváci budou moci vidět a poslechnout si i španělského tanečníka Ramóna Martíneze a zpěváka Jesúsa Corbacha.

 

Členové skupiny Remedios, kterou v roce 2001 založili absolventi hudebních škol a kurzů flamenka, se s Bílou setkali při přípravě muzikálu Carmen v Praze. Ten měl premiéru počátkem října.

 

"Slyšela naše cédéčko, moc se jí líbí, má ho nejobehranější po Madonně," zavzpomínal s úsměvem Kubiš. A když populární česká zpěvačka zavítala na jejich koncert, začali plánovat spolupráci. Poprvé společně vystoupili koncem října v Praze na benefičním koncertě pro Konto Bariéry, na Slovensku se představí poprvé.

 

Kapela připravuje i další skladby, které má v plánu s Bílou nastudovat a možná i vydat na CD.

 

Na úvod jubilejního ročníku festivalu flamenka vystoupí český kytarista Petr Vít a španělský kytarista Antonio Heredia, na závěrečném galakoncertu zase zahraje skupina Los Payos. Festival završí svým strhujícím tancem tanečník Ramón Martínez a tanečnice Carmen Ríosová.Další zprávy

Jiřina Jirásková vrátila na jeviště
Michal Horáček představí písňový text Kudykam ve Státní opeře
Muzikál Fantom Opery přesouvá svá představení na neurčito
Muzikály sahají po romantických námětech kvůli emocím
Jane Fondová se po 40 letech vrací na Broadway
Havel zahájí v Huse na provázku roční sérii diskuzí o Česku
Mozartova Zahradnice z lásky zazněla poprvé ve Stavovském

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz