< Předchozí  ^^  Další >
Festival Etnofest nabídne v sobotu v Praze multikulturní zábavu
28.08.08 13:06

 

Praha 28. srpna (ČTK) - Zajímavosti evropské, africké i asijské kultury nabídne čtvrtý ročník festivalu Etnofest, který se uskuteční v sobotu v pražských Vysočanech v parku Podviní. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení, ochutnávky cizokrajné kuchyně i módní přehlídky, řekli novinářům organizátoři Etnofestu z radnice Prahy 9.

 

"Snažíme se představit život etnik a menšin, které žijí mezi námi v České republice, formou umění i formou ochutnávky národních kuchyní. Budou tam tedy zpěváci, hudební skupiny a různé workshopy i například ochutnávka vín. Máme to opravdu pestré, v podstatě se představí celý svět," řekl ČTK radní deváté části Adam Vážanský.

 

Milovníci dobrého jídla mohou na festivalu ochutnat speciality ukrajinské, řecké či pakistánské kuchyně nebo moldavská vína. Lahodné jídlo doplní hudba v podání romské legendy Kale nebo hudebních skupin z Iráku či Afghánistánu. Zájemci o exotický vzhled si mohou nechat uplést africké copánky nebo se inspirovat pakistánskou módou. Obdivovatelé Japonska zase potěší tvorba origami nebo pravé japonské tofu.

 

Na festivalu si tak na své přijdou rodiče s dětmi, kteří jsou podle Vážanského nejčastějšími návštěvníky akce. "Nejvíce se tu objevují rodiny z okolí. Hodně sem ale také přijíždějí lidé z těch menšin, zajímavostí jsou například Kalmyci," podotknul Vážanský. Zástupci ruské Kalmycké republiky na festivalu představí národní kuchyni či hru na tradiční kalmycký nástroj dombra.

 

Etnofest, který se v sobotu uskuteční od 14:00 do 22:00, si loni nenechalo ujít asi tisíc návštěvníků. Letos organizátoři doufají, že díky hezkému počasí přijde na akci ještě více lidí. Zájemci o cizokrajnou kulturu mohou v sobotu podle předpovědi počítat s polojasným počasím s teplotou kolem 22 stupňů Celsia.Další zprávy

Exotické prostředí Etnofestu přilákalo do Vysočan stovky lidí
Tango show na pražském hradě
Režisér Dušan Klein točí morbidní příběh pro televizi
Do Prahy v září přijede modrý Mauritius
Členové Ewingova klanu oslaví 30. výročí na ranči Southfork
Seriál Velmi křehké vztahy se představí v novém kabátě
Fanoušky lákají nové hračky s podobou ženicha Elvise a Priscilly

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz