< Předchozí  ^^  Další >
Třetí Nemocnice se vrátí k operačním sálům
11.09.08 18:19

 

Praha 11. září (ČTK) - Třetí řada pro mnohé již kultovního seriálu Nemocnice na kraji města se bude stejně jako v první sérii odehrávat velkou měrou v operačních sálech a v lékařském prostředí vůbec. Větší prostor také dostanou ženské postavy a podle autorů přibude i humornějších scén. Dnes to před projekcí jednoho z dílů řekla scenáristka třetí řady seriálu, která má podtitul Nové osudy, Lucie Konášová.

 

První díl nové, třináctidílné řady odvysílá Česká televize v pátek 26. září od 20:00 na ČT1, tedy bez necelých dvou měsíců po 30 letech od premiéry prvního dílu úvodní, Dietlovy řady. Tu mohli diváci tehdejší Československé televize sledovat 5. listopadu 1978.

 

Konášová navázala na scénáře, které k první řadě napsal Jaroslav Dietl a ke druhé Petr Zikmund. Scenáristka řekla, že pro ni byla největší inspirací zejména Dietlova série a její autor samotný. S koproducentem třetí řady Borkem Severou se prý sešli právě v představě, že by měly být příběhy v "Nemocnici" více vyprávěny přes ženské figury.

 

"Druhá věc je, že si (Severa) přál, aby se to znovu hodně uzavřelo do prostoru nemocnice tak, jak to bylo u Jaroslava Dietla. Předcházející 'Nemocnice' byla hodně orientována vnějškově, na vnější figury. Toto by měl být opačný vstup zpátky na pole nemocniční," míní Konášová. "Myslím, že jsou tam i humornější příběhy. Předcházející řada měla takové vážnější ladění, takže doufám, že se u toho nyní lidé i zasmějí," dodala.

 

Konášové dala za pravdu i herečka Eliška Balzerová, jejíž postava Alžběty Čeňkové se během tří řad seriálu propracuje od postu začínající lékařky k pozici primářky oddělení ortopedie. Nad účastí ve třetí řadě podle svých slov neváhala, neboť ji okamžitě přesvědčil právě scénář z pera Lucie Konášové.

 

"Dala nám - obzvláště nám ženám - hezké úkoly a jednak to vrátila do prostředí nemocnice. To jsem měla velikou radost, protože to bylo to, co tehdy lidi bavilo - že viděli nemocnici z druhé strany," řekla Balzerová.

 

Podle režiséra Viktora Polesného má Konášová podobný "dramatický talent" jako Dietl. "Umí stejně jako on vystavět silné zápletky a vymyslet zajímavé osudy. S Dietlem má také podobný cit pro dialog. Žijeme ale v úplně jiné době, takže vyprávění je mnohem zhuštěnější," uvedl Polesný.

 

Ani ve třetí řadě nechybí další známé postavy z první série, o nichž Balzerová hovoří jako o těch "starých", které režisér nového pokračování Polesný "zdědil". Diváci budou opět sledovat osudy nynějšího ředitele nemocnice Arnošta Blažeje v podání Jiřího Abrháma či doktorku Danu Královou ztvárněnou Janou Štěpánkovou.

 

Podtitul seriálu Nové osudy ale zároveň poukazuje na nové tváře. Mezi nimi je i zpěvák a herec Richard Krajčo v roli doktora Kryštofa Pavelky, Vilma Cibulková v roli doktorky Marie Hudcové či Jiřího Bartošky, který v seriálu hraje starostu města. Na dotaz, za koho byl v seriálu zvolen, Bartoška dnes odpověděl: "To jsem se také ptal. Řekli mi, že za nezávislé. Ale hrál jsem to v tak širokých mantinelech, že se tam snad každá partaj najde."

 

Třetí řada Nemocnice na kraji města se natáčela od poloviny května loňského roku do začátku ledna, natáčení trvalo 149 dnů. Tvůrci seriálu vystřídali 80 různých míst včetně Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, točilo se i v Žatci, ve studiích na Kavčích horách, na Zbraslavi, Slapech či v Dobřichovicích.Další zprávy

Herec Laurie bude seriálovým doktorem Housem další čtyři roky
Sběratel Ludvík Pytlíček vydal knižně svou vzácnou sbírku
Soňa Červená a Vlastimil Harapes vystoupí na festivalu Tango Fiesta Praha 08
Předávání cen MTV opět odstartuje Spearsová
AP: Remake příběhů středoškoláků z Beverly Hills nepřekvapil
Populární středoškoláci z Beverly Hills 90210 se vrací
Hrad Helfštýn obsadili při Hefaistonu mistři černého řemesla

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 22. 1. 2021 Svátek má Slavomír
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz