< Předchozí  ^^  Další >
Řada středočeských památek se mimořádně otevře i před Vánocemi
24.11.08 12:06

 

Praha 24. listopadu (ČTK) - Řada středočeských památek spravovaných Národním památkovým ústavem otevře dveře veřejnosti i před Vánocemi. Kromě mimořádných prohlídek pro návštěvníky připravují doprovodné programy v podobě řemeslných trhů, výstav a koncertů. ČTK to dnes sdělil náměstek ředitele středočeského pracoviště památkového ústavu Petr Svoboda.

 

"Advent a vánoční svátky jsou časem rodinných setkání, klidu a pohody. Tuto atmosféru můžou lidé prožít i na řadě středočeských památek," uvedl.

 

Poprvé se například v předvánoční době otevře zámek v Hořovicích, a to o víkendech 29. a 30. listopadu, 6. a 7. prosince a 13. a 14. prosince. Svátečně vyzdobeným zámkem provedou kostýmovaní průvodci. Návštěvníkům přiblíží mimo jiné tradici slavení vánočních svátků, ukážou jim slavnostně prostřenou štědrovečerní knížecí tabuli a betlém v zámecké kapli.

 

Na zámku Březnice budou moci lidé zažít v předstihu vánoční atmosféru 13. prosince. Jeho správa připravuje na tento den kromě mimořádných prohlídek vánoční tržiště a výstavu. Až do 14. prosince bude o víkendech pro návštěvníky otevřen zámek v Mníšku pod Brdy, v sobotu 13. prosince si ho zájemci budou moci prohlédnout i večer za svitu luceren.

 

Už tradiční jsou Vánoce na Karlštejně. Hrad bude přístupný 13. až 23. prosince, 26. až 31. prosince a 1. až 6. ledna. V neděli 21. prosince se uskuteční v rytířském sálu Císařského paláce Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby, 27. prosince na hradě vystoupí vokálně instrumentální skupina Chairé.

 

Na Křivoklátě na návštěvníky čeká o víkendech 6. a 7. prosince a 13. a 14. prosince tradiční vánoční jarmark s lidovou zábavou. Na akci budou moci přijet historickým vlakem. Na zámku Veltrusy si lidé budou moci 29. listopadu pod odborným vedením floristek vyrobit adventní věnec. Akce má ale omezenou účast a je třeba se na ni předem objednat. Na zámku se také uskuteční adventní koncerty, a to 6., 13. a 19. prosince. Vystoupí na nich Trio Bel Canto, Pavlína Jíšová s přáteli a Dobrý večer Quintet.

 

Vánočními akcemi se středočeské památky snaží přilákat více lidí, a vylepšit si tak bilanci letošní návštěvnosti. Za prvních devět měsíců klesla o 11 procent na 604.433 lidí. Snížily se i tržby, a to o devět procent na 59,6 milionu korun. Důvodem poklesu je především silná koruna, která odradila hlavně zahraniční návštěvníky Prahy, kteří často z hlavního města vyjíždějí na prohlídky pamětihodností do středních Čech.Další zprávy

Mezinárodní televizní ceny Emmy putují vesměs do Británie
Taneční soutěž StarDance pokračuje bez Davida Suchařípy
Rozhlasový seriál Lábuse a Kaisera Rodinka dostal knižní podobu
V čele seznamu mocných dětí Hollywoodu stojí Suri Cruiseová
Paris Hiltonová se rozešla se svým přítelem Benjim Maddenem
Pražský fotograf Tomáš Bican má rád změnu
Taneční soutěž StarDance opustila Iva Frühlingová

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 28. 2. 2020 Svátek má Lumír
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz