< Předchozí  ^^  Další >
Sběratel Ludvík Pytlíček vydal knižně svou vzácnou sbírku
09.09.08 15:34

 

Praha 9. září (ČTK) - Největší rarity své proslulé sbírky shromáždil v nové knize Nejvzácnější československé poštovní známky sběratel Ludvík Pytlíček. Publikaci obsahující asi 250 reprodukcí cenných tisků "pokřtil" za přítomnosti dvou policistů. Filatelistům a novinářům představil unikátní ceniny, jejichž hodnota se prý odhaduje na miliony korun.

 

"Dostal jsem nabídku na milion dolarů (téměř 17,5 milionu korun). Odpověděl jsem však, že ji (známku) neprodám. Musí zůstat v ČR a jakákoli nabídka to nezvrátí. Zůstane berlou v mojí sbírce," řekl Pytlíček ke své největší chloubě. Je jí světlezelená známka 4 K s převráceným potiskem "Pošta československá 1919". "Je to rakouská čtyřkorunová známka na žilkovaném papíru. Zachovala se jen jedna. Je to unikát," zdůraznil.

 

Ve své dvousetstránkové publikaci, vydané v semišové kůži i v pevných deskách, vypráví historii této patrně nejvzácnější a nejdražší československé známky. Když ji získal, deset let ji nesměl vystavovat. Poprvé ji veřejnost viděla na veletrhu Sběratel v roce 2006.

 

"'Čtyřkoruna' byla uložena v Poštovním muzeu. V roce 1952 byla zabavena pražskému advokátovi. Komunisté neměli zájem na tom, aby někdo vlastnil nejvzácnější československou známku. Do roku 1992 tam ležela, než ji získali restituenti. Po šestiletém jednání jsem známku koupil za několik milionů korun," řekl Pytlíček ČTK. Podle něj bylo celkem vytištěno šest až osm známek této série. "Jen jedna je s otočeným přetiskem," uvedl.

 

K vydání filatelistické publikace prý Pytlíčka vedly mimo jiné osobní spory se Svazem českých filatelistů. "Dostal jsem se do nepřátelství se svazem filatelistů, který na mě podal trestní oznámení. Kdysi jsem prodal dopisy odzkoušené znalci, které však nebyly v pořádku. Všechno se urovnalo a soud mě osvobodil. Nepřátelství je však mezi námi dosud. Nepozvali mě ani na světovou výstavu Praga 2008," řekl sběratel. Knihu prý vydal mimo jiné proto, že nemá možnost tam vystavovat.

 

Na výstavě, která začne v pátek, se představí i patrně nejdražší známka světa - modrý Mauritius. Bude součástí expozice britské královské sbírky. Také Pytlíček chce vystavit svého modrého Mauritia, který je jeho novým přírůstkem. Nemá sice chybotisk, ale patří podle sběratele k velmi vzácným. Své známky chce prý vystavit v obchodním stánku.

 

Pětašedesátiletý filatelista ze Semil prý známky sbírá od deseti let. Vlastní 18 zlatých medailí za sbírku Československo 1918 - 1939 a čtyři medaile za sbírku Letectvo Československa. Je členem prestižních světových filatelistických organizací. "Byl jsem přijat do klubu Monte Carlo, jehož členkou je mimo jiné anglická královna. Nebylo jednoduché se tam dostat. Někdo musí zemřít, aby tam přijali dalšího. Jsem tam od roku 1998," uvedl.

 

S českým svazem filatelistů je prý rozhádaný kvůli tomu, že se za něj svaz nepostavil, když čelil podezření, že obchodoval s padělky. Městský soud v Brně ho loni v dubnu zprostil žaloby. Podle soudu se neprokázalo, že by s padělanými dopisy obchodoval vědomě. Rozsudek již nabyl právní moci. Pytlíček vidí za procesem závist ze strany svých rivalů.Další zprávy

Třetí Nemocnice se vrátí k operačním sálům
Soňa Červená a Vlastimil Harapes vystoupí na festivalu Tango Fiesta Praha 08
Předávání cen MTV opět odstartuje Spearsová
AP: Remake příběhů středoškoláků z Beverly Hills nepřekvapil
Populární středoškoláci z Beverly Hills 90210 se vrací
Hrad Helfštýn obsadili při Hefaistonu mistři černého řemesla
Exotické prostředí Etnofestu přilákalo do Vysočan stovky lidí

Nejčtenější


Pro přidání do oblíbených se musíš přihlásit

Zaregistrujte se nebo přihlaste v horní části webu.


, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 24. 2. 2020 Svátek má Matěj
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz