< Předchozí  ^^  Další >
Exotické prostředí Etnofestu přilákalo do Vysočan stovky lidí
30.08.08 17:33

 

Praha 30. srpna (ČTK) - Exotické prostředí a příjemné počasí dnes přilákalo stovky lidí na multikulturní festival Etnofest, který ve vysočanském parku v Podviní uspořádala devátá pražská městská část. Za zvuku cizokrajné hudby mohli návštěvníci ochutnat speciality různých kuchyní a nakoupit netradiční výrobky. Připraven byl i program pro děti.

 

"Zajímá mě folklór obecně a tohle je, dá se říci, exotický folklór. Navíc to nemám daleko a je krásné počasí, tak jsem přišla," řekla starší návštěvnice, která přišla v doprovodu přítelkyně.

 

Pořadatelé Etnofestu chtějí lidem představit kulturu cizinců i menšin, které v Česku žijí. Na 4. ročníku festivalu se tak představila například moldavská zpěvačka Rodica Stegarescuová, která zpívala národní písně své země, nebo řecký taneční soubor Akropolis.

 

Lidé v parku obcházeli stánky jednotlivých zemí a neziskových organizací. Ochutnávali speciality africké, afghánské, ukrajinské, japonské a čínské kuchyně. Zajít mohli do čajovny nebo si koupit moldavské víno. Prodávaly se také oděvy, tašky, knihy a CD.

 

Velký zájem byl například o japonský stan, ve kterém se podávalo tofu na několik způsobů. Většina příchozích si odnášela svoji vlastní kaligrafii, kterou jim namalovaly Japonky podle jejich přání. Lidé nejčastěji chtěli napsat svoje jména a jména svých přátel a rodinných příslušníků. Děti měly na festivalu zase své hřiště, mohly se zúčastnit i zeměpisné soutěže nebo si například vyzkoušet výrobu míčků z vlny.Další zprávy

Hrad Helfštýn obsadili při Hefaistonu mistři černého řemesla
Festival Etnofest nabídne v sobotu v Praze multikulturní zábavu
Tango show na pražském hradě
Režisér Dušan Klein točí morbidní příběh pro televizi
Do Prahy v září přijede modrý Mauritius
Členové Ewingova klanu oslaví 30. výročí na ranči Southfork
Seriál Velmi křehké vztahy se představí v novém kabátě

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz