< Předchozí  ^^  Další >
Ceny Emmy získaly seriály 30 Rock a Mad Men
22.09.08 07:59

 

Los Angeles/New York 22. září (zpravodaj ČTK) - Televizní seriály 30 Rock a Mad Men získaly ceny Emmy pro nejlepší komediální a dramatický seriál na amerických obrazovkách. Dílům určeným pro hlavní vysílací čas udílela při ceremoniálu v losangelském divadle Nokia svá ocenění americká Akademie televizních umění a věd (ATAS) letos pošedesáté.

 

Mad Men, pocházející z dílny společnosti AMC, svým vítězstvím jako první přerušil nepřetržitou dominanci kabelového kanálu HBO mezi laureáty cen Emmy v oblasti dramatických seriálů. Přesto ale tento počin z prostředí newyorské reklamní agentury 60. let minulého století nezabodoval, jak původně média očekávala. Ze šesti nominací v ocenění proměnil jen jedinou, i když tu nejvýznamnější. Seriál Mad Men, který letos už dostal Zlatý globus za nejlepší televizní drama, vyhrál Emmy i navzdory tomu, že se vysílá jen na kabelové kanálu AMC, a sleduje ho tak na americké poměry relativně málo diváků.

 

Hvězdy seriálu 30 Rock z produkce televizní sítě NBC Tina Feyová a Alec Baldwin si za role trýzněné autorky televizního varietního pořadu a jejího zkorumpovaného, egoistického šéfa odnesli ocenění pro nejlepšího herce a herečku komediálních seriálů. Pro Tinu Feyovou byla dnešní noc o to významnější, že je rovněž hlavní tvůrkyní celého seriálu 30 Rock.

 

V dramatické kategorii připadly ceny za herecké výkony v hlavní roli Bryanu Cranstonovi ze seriálu společnosti AMC "Breaking Bad" o středoškolském profesoru, který se dá na scestí, a Glenn Closeové ze seriálu společnosti FX z právnického prostředí s názvem Damages. Bez ocenění v této kategorii tak skončili například Hugh Laurie, alias Dr. House ze stejnojmenného seriálu, nebo vysoce favorizovaný James Spader, který hraje právníka potýkajícího se s etickými problémy v seriálu Boston Legal.

 

Za nejlepší miniseriál byl vyhlášen John Adams z tvůrčí dílny Toma Hankse a kabelové společnosti HBO o životě druhého amerického prezidenta. Představitel titulní role Paul Giamatti si odnesl cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli miniseriálu nebo televizního filmu a jeho filmové manželce Lauře Linneyové připadla Emmy pro nejlepší herečku v miniseriálu. Za herecký výkon v tomto historickém obraze z dob počátků Spojených států obdržel cenu za vedlejší roli také Tom Wilkinson, který ztvárnil třetího amerického prezidenta Thomase Jeffersona.

 

Nejlepším televizním filmem byl vyhlášen snímek Recount (Přepočítávání) o prezidentských volbách v roce 2000, kdy se musely přepočítávat sporné výsledky souboje mezi tehdejšími kandidáty Georgem Bushem a Albertem Gorem.

 

Cenu za vedlejší roli v dramatickém seriálu obdrželi Zeljko Ivanek z Damages a Diana Wiestová ze seriálu In Treatment. Za vedlejší role v komediálních seriálech si Emmy odnesli Jeremy Piven z Vincentova světa (Entourage) a Jean Smartová ze série Samantha Who?. V kategorii miniseriálu nebo televizního filmu získala cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli Aileen Atkinsonová ze seriálu Cranford.

 

V kategorii varietního, hudebního nebo komediálního pořadu cena připadla komiku Jonu Stewartovi za jeho satirické Denní show s Jonem Stewartem (The Daily Show with Jon Stewart).

 

Poprvé byla letos udělována cena pro nejlepšího moderátora reality show. Za provázení pořadem Survivor, který je vzorem českého Trosečníka, ji získal Jeff Probst. Nejlepším soutěžním pořadem pak byl vyhlášen The Amazing Race.

 

Ceremoniál v divadle Nokia byl ohlédnutím za šedesátiletou historií televizních seriálů a pořadů. Zpěvák Josh Groban nabídl hudební koláž složenou ze znělek a doprovodných skladeb slavných televizních děl a hvězdy současné americké obrazovky zopakovaly proslulé televizní dialogy svých hereckých předchůdců.

 

Nejúspěšnější produkcí se stala televizní síť HBO, která získala celkem 26 cen Emmy. Za ní se umístila televize ABC s 12 oceněními, po deseti připadlo společnostem CBS, NBS a PBS, osm AMC, pět cen obdržela síť Showtime a čtyři televize Fox.Další zprávy

Hvězdy se při vyhlašování Emmy držely módní klasiky
Dva romány představí Carrie ze Sexu ve městě v letech dospívání
Borowiec: Prodej LCD a plazmových TV letos předčí klasické TV
Lopezová sedm měsíců po porodu absolvovala triatlon
Brangelina podle Guinnessovy knihy vede hollywoodskou ligu
Seriál Simpsonovi dostal podesáté cenu Emmy
Herec Laurie bude seriálovým doktorem Housem další čtyři roky

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz