< Předchozí  ^^  Další >
Zájemci o koupi jachty Saddáma Husajna se zrovna nehrnou
04.11.08 17:24

 

Paříž 4. listopadu (ČTK) - O luxusní jachtu, která svého času patřila iráckému diktátorovi Saddámu Husajnovi, mají kupci jen vlažný zájem. Sdělila to dnes právnická firma dohlížející na prodej lodi.

 

Irácká vláda ještě v neděli vyjádřila přesvědčení, že přepychová jachta jménem Vánek oceánu snad najde kupce během pár týdnů. Očekávala, že by za ni mohla dostat až 30 milionů dolarů (přes 556 milionů korun).

 

Právnická společnost Cohen-Amir Aslani-Marseillan-D'Ornano&Associates podle agentury Reuters potvrdila, že prodej byl zahájen, zatím prý ale nepřilákal mnoho solidních zájemců. "Vzhledem k současnému ekonomickému klimatu se nám zájemci zrovna nehrnou," řekl jeden z vedoucích pracovníků firmy při zachování naprosté mlčenlivosti o potenciálních kupcích.

 

Jachta Vánek oceánu měří přes 82 metrů. Její osazenstvo na ní mělo k dispozici malé divadlo, přistávací plochu pro vrtulníky a pro případ nouze i tajný únikový východ. Kohoutky v koupelně jsou vyrobeny ze zlata.

 

V minulosti byla Saddámova jachta předmětem právních sporů s Jordánskem, které si ji nárokovalo jako svůj majetek. Při ukončil francouzský soud a jachta byla loni předána irácké vládě, sdělil Reuters právní zdroj.

 

Poté, co několik měsíců kotvil Vánek oceánu u francouzského letoviska Nice i jinde u francouzského pobřeží, odplul před několika týdny do Řecka. Tam měla jachta projít renovací před připravovaným prodejem.

 

Saddám Husajn, jehož krutovláda v Iráku skončila s americkou invazí na jaře roku 2003 a který byl předloni popraven, byl znám svou láskou k luxusu. Jeho paláce měly stěny obložené mramorem, vybavené pozlaceným nábytkem a obklopené nádhernými zahradami.

 

Američané krátce po invazi do Iráku odhadli, že Saddám a jeho příbuzní protiprávně nashromáždili jmění ve výši závratných 40 miliard dolarů (zhruba 740 miliard korun).Další zprávy

Francouzský
Třetí řadu StarDance nejlépe zahájila zpěvačka Norisová
Springsteen dal na internet halloweenskou píseň
Televizní seriál Melrose Place se možná dočká pokračování
Branson vzdal pokus přeplout v rekordním čase Atlantik
Letošní výstava Home Cinema bude ve znamení Blu-ray
Žvýkání může pomoci k prevenci autonehod

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 22. 2. 2020 Svátek má Petr
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz