< Předchozí  ^^  Další >
Rozhlasový seriál Lábuse a Kaisera Rodinka dostal knižní podobu
20.11.08 18:06

 

Praha 20. listopadu (ČTK) - Humorný rozhlasový seriál dvojice herců Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse Rodinka dostal knižní podobu. Komediální příběhy a úsměvné gagy si mohou fanoušci přečíst v nové knížce Tlučhořovic Rodinka s podtitulem Jen pro otrlé!, která byla dnes pokřtěna v pražském Paláci knih Luxor.

 

Komediální příběhy a úsměvné gagy přenesl na papír Jan Kašpar. "Přepsat to do psané podoby bylo těžké. Mluvený jazyk je něco jiného než psaná čeština. Mohl jsem s tím zacházet relativně volně, s tím, že pánové měli právo veta," řekl Kašpar, který si prý už vyslechl spoustu negativních reakcí od skalních fanoušků Rodinky.

 

Seriál s původním názvem Rodinka poprvé vysílalo dnes již neexistující rádio Golem v roce 1991. Jde o situační komedie, které jsou založeny na improvizaci autorské dvojice. Herci se v seriálu pokoušeli o určitou sondu do duše českého národa po roce 1989.

 

Největší popularitu zažil seriál v době, kdy ho vysílal Český rozhlas. Pořad se pak přesunul na internetový videoportál Stream.cz, kde skončil svým 800. dílem. "Vyhnali nás z rozhlasu i internetu. Řekli jsme si, Rodinka musí jet dál, takže vznikla knižní podoba," podotknul s úsměvem Kaiser.

 

Herec, který se s kolegou Lábusem proslavil v zábavném televizním pořadu Možná přijde i kouzelník, v seriálu "hrál" nezaměstnaného tatínka Páťu a jeho děti Růženu a Patrika. Lábus ztvárnil maminku Boženu a básníka Mirko Hýla, jehož tvorba se objevuje v nové knížce. Kniha Tlučhořovic Rodinka, kterou vydalo nakladatelství XYZ, stojí 249 korun.Další zprávy

Taneční soutěž StarDance pokračuje bez Davida Suchařípy
V čele seznamu mocných dětí Hollywoodu stojí Suri Cruiseová
Paris Hiltonová se rozešla se svým přítelem Benjim Maddenem
Pražský fotograf Tomáš Bican má rád změnu
Taneční soutěž StarDance opustila Iva Frühlingová
Moderátor Leoš Mareš bude podruhé otcem
Michael Jackson se vzdal ranče Neverland

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz