< Předchozí  ^^  Další >
Turné Varhana Orchestroviče poveze cirkusové šapitó
29.11.08 12:01

 

Ostrava 29. listopadu (ČTK) - Extravagantní český skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer se v příštím roce se svým Okamžitým Filmovým Orchestrem vydá na koncertní turné po Česku. Se svými koncerty zamíří nejméně do pěti velkých měst. Jednotlivá představení se neodehrají v klasických kulturních sálech, ale v cirkusové manéži. Jako hosté vystoupí operní pěvkyně Eva Urbanová a finalista zpěvácké soutěže X Factor Ondřej Ruml, řekl novinářům organizátor koncertní šňůry Petr Baránek.

 

"Varhan je velmi expresivní umělec, s tou svou vizáží trošku do cirkusu v dobrém slova smyslu patří. I jeho tvorba je trošku odlišnější od světových standardů, proto jsme se rozhodli poprvé v České republice jet nějaké turné v šapitó. Varhan jako ředitel cirkusu bude dirigovat zvěř v manéži ve formě okamžitého symfonického orchestru," prozradil dramaturgii turné Baránek.

 

Přesné datum začátku ani úplná trasa koncertní šňůry ještě podle Baránka nejsou vyjasněné. Zatím je jisté, že cirkusový stan se pro Varhanův symfonický orchestr bude stavět v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci. Koncertovat se bude od dubna do července.

 

Český skladatel, dirigent, hudebník a aranžér Varhan Orchestrovič Bauer se svým Okamžitým symfonickým orchestrem na turné vystoupí se symfonickou hudbou, kterou složil k filmu Goyovy přízraky. Filmový příběh z doby španělské inkvizice režíroval americký režisér českého původu Miloš Forman.Další zprávy

Výstava představí historická rádia, gramofony a telefony
Barrandov zpočátku vsadí na Saudka, Bubílkovou či Mládka
Všechny díly televizní satiry Česká soda vycházejí na DVD
Podle McCartneyho TV soutěže nepodporují kreativitu
Mezinárodní televizní ceny Emmy putují vesměs do Británie
Řada středočeských památek se mimořádně otevře i před Vánocemi
Taneční soutěž StarDance pokračuje bez Davida Suchařípy

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz