< Předchozí  ^^  Další >
Livia Klausová nakupovala na vánočním bazaru
30.11.08 13:33

 

Praha 30. listopadu (ČTK) - V pestré tržiště se dnes proměnily prostory pražského hotelu Hilton. Asociace manželek diplomatů tu uspořádala již tradiční charitativní vánoční bazar. Každá země, která má v Česku své zastoupení, na něm prodává produkty typické pro svou zemi.

 

Vánoční bazar dopoledne zahájila manželka prezidenta republiky Livia Klausová. "Tento bazar má za sebou více než desetiletí," řekla ČTK Klausová, která nevynechala ani jeden rok. "Pro mě je to krásný začátek Vánoc a samozřejmě i příležitost, jak nemuset chodit po obchodech a nakoupit vánoční dárečky pro rodinu a přátele," dodala

 

Pestrá nabídka zboží ze všech koutů světa přilákala řadu lidí. Například u indonéského stánku se daly koupit perly, Portugalsko nabízelo svá vína, Kanada javorový sirup a Rusko se předvedlo i tanečním vystoupením. Bazar trvá pouze jeden den a už před zahájením se tvořily dlouhé fronty lidí na vstupenky, které byly slosovatelné. Hlavní cenou, kterou sponzorovalo Mexiko, byl LCD televizor.

 

Letos poprvé se na vánočním bazaru kromě stánků 48 různých zemí objevily také stánky osmi charitativních organizací. U každého se první dáma zastavila a způsobila pořádný rozruch. Od všech si odnesla alespoň nějakou maličkost. "Kupuju dárky nejen pod stromeček, ale i praktické, třeba ajvar," prozradila.

 

Livii Klausovou letos prý také nadchly prezentace zemí v jejich stáncích. "Každý rok se to obměňuje a jsou to nádherné věci, které tam vidíte," poznamenala první dáma, která očekává, že letošní vánoční bazar bude alespoň stejně úspěšný jako loni. Výtěžek putuje různým charitativním organizacím v Česku, které si jednotlivé země většinou samy vyberou.Další zprávy

Série filmů Muzikál ze střední se stala dětským fenoménem
Soutěž StarDance... opustila Doleželová s Necpálem
Výstava představí historická rádia, gramofony a telefony
Turné Varhana Orchestroviče poveze cirkusové šapitó
Barrandov zpočátku vsadí na Saudka, Bubílkovou či Mládka
Všechny díly televizní satiry Česká soda vycházejí na DVD
Podle McCartneyho TV soutěže nepodporují kreativitu

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 6. 7. 2022 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz