< Předchozí  ^^  Další >
S arénou v K. Varech je Bartoška spokojený
04.12.08 17:33

 

Karlovy Vary 4. prosince (ČTK) - Prezidenta Mezinárodního filmového festivalu (MFF) Jiřího Bartošku nadchla multifunkční aréna, jejíž stavbu si prohlédl v Karlových Varech. Novinářům řekl, že po mnoha letech bude konečně vyřešen palčivý problém s nedostatkem míst při MFF. Bartoškovu dobrou náladu umocnil také fakt, že pro 44. ročník karlovarské filmové přehlídky už získal peníze.

 

Bartoška, který si stavbu za téměř miliardu korun prohlížel se členy nadace Film Festival Karlovy Vary, potvrdil, že hala pro potřeby MFF nejenom vyhovuje, ale je dokonce v tomto směru vynikající. Prohlásil, že je impozantní a aspiruje na jedno z nejlepších kin v republice co do kapacity i technického vybavení. "Po hotelu Thermal se stane druhým hlavním festivalovým centrem," poznamenal prezident MFF.

 

Zahájení i zakončení MFF se sice bude opět odehrávat v Thermalu, kde budou pořadatelé filmové přehlídky vítat největší hvězdy, ovšem s řadou premiér se počítá právě pro arénu. Tady se pak budou reprízovat i největší hity, na něž se většina lidí kvůli omezené kapacitě do Thermalu nedostala. "Těch 800 míst naplňuje parametry, které jsme potřebovali," řekl Bartoška.

 

Nová hala by za určitého uspořádání mohla dokonce nabídnout podle jejího ředitele Zdeňka Sysla dokonce 1400 míst. Pořadatelé MFF však dávají přednost variantě s takzvanou elevací, kdy se podlaha pod sedačkami postupně zvyšuje. Bartošku nadchla rovněž promítací kabina. Uvedl, že je patrně největší, jakou kdy viděl. Úpravy multifunkční arény pro potřeby MFF si vyžádaly náklady ve výši několika desítek milionů korun.

 

Bartoška při prohlídce haly ČTK řekl, že peníze na pořádání 44. ročníku MFF jsou zajištěny. I přes globální ekonomickou recesi a ekonomické problémy v mnoha odvětvích má smlouvy s hlavními sponzory. Jak poznamenal, přípravy MFF už začaly před několika měsíci. "Kdybychom začali shánět peníze teprve nyní, to už by bylo pozdě. Hlavní sponzoři festivalu v podstatě zůstávají beze změny," dodal.

 

Mezinárodní filmový festival se bude konat v Karlových Varech od 3. do 11. července 2009. Termín otevření nové haly byl stanoven na počátek června.Další zprávy

Knutovy narozeniny provází nejistota
Perníkář vytvořil pro Gotta metrové sousoší Mikuláše a čerta
Historická rádia zvou v Praze k výletu
Módní návrhář Karl Lagerfeld je prý nejelegantnějším mužem světa
Ivana Trumpová se rozešla s manželem Rossanem Rubicondim
Leoš Mareš bude i nadále moderovat hudební pořad Eso
Série filmů Muzikál ze střední se stala dětským fenoménem

Nejčtenější

Přidat k oblíbeným, Zaslat na email


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz